Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Beşiktaş
  • 01.10.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.10.2011 11:42
ABONE OL

'ya CD'li şikayeti

, Stoke maçını katleden Gaudier’in peşini bırakmıyor

UEFA'ya CD'li hakem şikayeti
Star gazetesinin haberine göre yönetim, Upson'ın topu elle oynamasını atlayıp, tüm avantajları ev sahibine uygulayan ve Sivok'un Crouch'a hareketine penaltı çalan Fransız'ın ön yargılı olduğunu savunuyor.

ile arasında Britannia Stadı'nda oynanan maçta görev yapan Fransız triosunun yönetimi, Siyah-Beyazlılar'ı çileden çıkardı. Başta Teknik Direktör Carlos Carvalhal ile futbolcular olmak üzere yönetici ve taraftarlar da İngiliz ekibine karşı alınan 2-1'lik mağlubiyeti orta hakem Antony Gaudier'in yönetimine bağlarken, yönetim nezdinde şikayetçi olma kararı aldı. Fransız hakemin kötü yönetimini ispatlamak için karşılaşmanın görüntülerini bir CD'ye toplayan idareciler, bu görüntüleri UEFA'ya gönderip Antony Gaudier hakkında işlem yapılmasını talep edecek.

Siyah-Beyazlılar'ın özellikle karşılaşmanın ilk yarısında Upson'ın Stoke City ceza alanında topu elle oynamasını atlayan Gaudier'in İngiliz takımının futbolcularının çok sert oynamasına tolerans tanımasına ve Sivok'un Crouch'a dokunmamasına karşın verilen penaltı pozisyonuna dikkat çekecek.

Maçtan sonra Carvalhal, "6 hakem Upson'ın topu elle oynamasını atladı. Futbolcularımız kanlar içinde kaldı, hakem devam ettirdi" derken, Sivok da, penaltı pozisyonu için "Ben birşey yapmadım, Crouch üzerime düştü. Böyle penaltı verilecekse en az maçta 15-20 tane verilmeliydi" diye sitem etmişti.

Eski yönetici İlhan Durusoy ise Gaudier'e tepkisini, "Stoke maçında Beşiktaş'ın hakkı yendi. Adaletsizlik sadece şike ve teşvikle olmuyor. Irkçı ve spora siyaset kazandıran hakemlerle de oluyor. Görelim bakalım UEFA bu hakemi kupadan men edecek mi? Fransızlar'ın Türkler'e karşı ön yargılı olduğunu bilmiyorlar mı?" diye dile getirdi.