;

çarpmaz insan çarpılır

' çarpması' dediğimiz ruhsal durum insanın manevi yönden çöküntüye uğramasıdır. Cin çarpmaz ama boşluğa düşen kişinin sinir sistemi iflas eder

Cin çarpmaz insan çarpılır
kelimesi yüzyıllardır neredeyse 'çarpma' kelimesiyle birlikte anılıyor. İnsanın ilk aklına gelen 'cin çarpması' oluyor. Peki insanlarda büyük korkuya sebep olan 'çarpma' hadisesi fiziksel mi yoksa ruhsal mı oluyor. Bu hep tartışıla gelmiş bir konu. Birçok toplumlarda özellikle büyü ve sihirle uğraşanlar insanlardaki bu korkuyu da kullanarak kendilerine çıkar da sağlıyorlar. Günümüzde bile 'büyücü, sihirbaz, medyum' gibi isimlerle kendilerine yer edinmeye çalışanlar da insanların bu zaaflarından yararlanarak çıkar sağlamaya çalışıyor. Zaman zaman fiziksel sorun yaşayanlara da yakıştırılan bu olay aslında bizim bildiklerimizin dışında bir 'çarpma' hadisesi olarak gelişiyor. Cinler alemiyle ilgili bilinmeyenleri TAKVİM okurlarına anlatan halk arasında en çok merak edilen konulardan birisi olan 'cin çarpması' olayına da açıklık getirdi. İpekbayrak, manevi çöküntü içindeki kişilere musallat olan cinin, bu olayın ileri evrelerinde insana hükmedebileceğini de belirtti. İşte çok merak edilen cevaplar:

İNSANI CİN ÇARPAR MI?

Cin kimseyi çarpmaz. Ancak bünyesi zayıf bir kişi ile iletişime geçerse o kişi korkar. Yaşadığı bu korkunun neticesinde hareketlerinde de gariplikler ortaya çıkar. Sinir sistemi bozulur. Sinirleri gevşedikçe enerjisi düşer ve kendisine hâkimiyeti kaybolmaya başlar. İşte bu durumdaki kişilere cinler daha çok musallat olur. Kişi buna dayanamaz ve vücudunda garip reaksiyonlar olur. Kendi korkusundan oluşan istemsiz hareketler, cinin etkisine bağlanır. Bunun haricinde kişinin iyice zayıflamasıyla cin sadece zihnine değil artık bedenine de hükmedebilir.

CİN ÇARPMASINA UĞRAYAN BİR İNSAN NASIL ANLAŞILIR?
Cin çarpması denilen durumun aslında çok somut göstergeleri vardır. Her şehirde buna benzer şeyler yaşanır. Bir kişiye o noktaya gelince şu şekilde fark edilir; hipnotize olmuş gibi bir noktaya bakar, kardeşlerini bile tanımaz, kendi kendine konuşur. Frekans uymuştur, onlarla konuşuyordur. Her türlü iletişim kanalları açılmıştır. Ve artık çok zorlarlar ise (onunla konuşup, isteklerini yaptırmaya çalışmaları gibi) kişi bedenen de farklı tepkiler verebilir. İşte buna halk arasında cin çarpması denir.

İNSANIN İÇİNE CİN GİRER Mİ?
Cin insanın içine girmez, giremez. Böyle bir yetkisi de yeteneği de yoktur. Ancak beynine hükmeder. Yani cinin bedeni bizim bedenimizle bütünleşemez. Zihnimize girer ve oradan tüm benliğimize hükmeder. Bedenimizi kendi bedeni gibi kullanabilir.

İÇİNE CİN GİREN KİŞİ BUNDAN HOŞLANIR MI?
Hayır hoşlanmaz. Bu çok istenilen bir şey değildir. İçine cin kaçmış biri istemsizce hareket eder. Aklından geçenler kendi düşüncesi mi yoksa cinin düşüncesi mi ayırt edemez. Onun istediği gibi davranır. Hatta bazen ailelerine ya da yakınlarına kendilerini bağlaması için ricada bulunur. Çünkü nadir de olsa çevresine ve kendine
fiziksel zarar verebilir.

İÇİNE CİN GİREN BİR KİŞİYİ NASIL ANLARIZ
Cin eğer bir kişiyi etkisi altına almış ise belirgin olarak şu alametler ortaya çıkar:
Cin bağırmaya başlar, sızlanır, çığlık atar, acı çeker ve kişinin ağzından konuşur.
Hasta sağa-sola sert şekilde bakmaya başlar ya da ellerini gözlerine kapatır.
Bakışları donar yahut şiddetli bir şekilde gözlerini açıp-kapar.
Vücudu titremeye başlar.
Hasta bayılır ve cin hastanın dilinden konuşur.
Bazen de cin adını söyler.

YAŞANMIŞ HİKAYELER
İÇİMDEKİ SESLE ARKADAŞ OLDUM
Yaşadığım korkunç olay 4 yıl önce başıma geldi. Üniversite için Eskişehir'e gitmiştim. Sorunlar beni artık çok sıkıyordu. Sürekli düşünmekten yorgun düşüyordum. Bir gün zihnimde bana yardımcı olan bir ses duydum. Ben ne dersem cevap veriyordu sanki. Yani ben düşünüyordum ama sanki başka bir ses vardı beynimde ama düşünceler bana aitti. Sanki o sesle arkadaş olmuştum. Gittikçe ses beni yormaya başladı. Uykumdan uyanıyor düşünüyordum. Hatta kendi kendime konuşuyordum. Bir gün camdan sarktığımı ve telefonun çalması ile kendime geldiğimi hatırlıyorum. Artık iyice uykularım kaçmaya başlamıştı ki annemi aradım. Ama ona bu konulardan bahsetmedim. Önce bir doktora gittik, sinir ilaçları verdi daha sonra geçici bir dönem rahatladım ama bitmedi. Hatta ben ondan kurtulmaya çalıştıkça o daha da sertleşiyor, hırçınlaşıp beni yanlış şeyler düşünmeye ve yapmaya itiyordu. Sonunda annem bana dualar okudu ve beni memlekete götürdü. Şimdi rahatım. (İ.S. KARS)


kalan karakter 1000

ugur ugur

cın carpmasına ınanıyorum ruhsal olarak degıl ama fızıksel olarak carpıldım cın carpması gercek bır olaydır dılım gozum yanagım sıstı ve alerjı oldum okunup gectı hamdolsun sımdı ıyıyım ama gursuzluklar hala uzerımde

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.04.2015 16:32
volkan volkan

bence mitolojik bir olay gerçekliği kanıtlanamamış ama insanların hayal gücüyle yaratılmış varlıklar.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır4
cevapla 19.06.2014 21:26
MUSTYY MUSTYY

YA DOSTUM BİR İNSAN KENDİ BEDENİNİ YETERLİ DERECEDE KULLANMAK İÇİN SENELERİNİ VERİYOR İNSANIN İÇİNE CİN KAÇINCA NASIL BİR ANDA ONU DİLEDİĞİ GİBİ KULLANIYOR. ADAMIN KOLU KIRILSA AYLARCA FİZİK TEDAVİ GÖRÜYOR CİN İKİ DAKKADA NE NASIL KULLANILIR HEMEN BİLİYOR??

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 06.03.2013 22:31
ELMAS ELMAS

ÇENGELLİ İĞNE TAKIN ÜZERİNİZE.MIKNATIS KOLYE TAKIN.GEÇER.YATMADAN ÖNCE KOMİK FIKRALAR OKUYUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 20.05.2012 18:06
selma selma

ben hep allaha dua ediyorum kötüler bizden uzak durdur diyorum. tek başıma korkuyorum yani yattığım zaman korkuyorum. acaba neden korkuyorum. nedn kötü şeyler aklıma geliyor. söylediklerimi anlayan varsa lütfen açıklasın. şimdiden allah razı olsun. allah bütün müslümanların dualarını kabul etsin. inşallah. allaha emanet olun kendinize iyi bakın. sevdiklerinize slmlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 18.05.2012 17:28
asd asd

yav arkadaş bendede var bu olay ama inanamıyorum yav, bence psikolojik tamamen. dinede inanmam inanmamak için bir sürü sebebim var ama bu yazılanlar, yıllardır olan inanış insanın bilinçaltına etki etmiş durumda, olmayan şeyi bilinç altında toplanan bilgiler nedeniyle var gibi görmekteyiz... kendi kafanızdan sildiğinizde gidecektir bunlar. cin niye girsin abi saçmalığa bakarmısın. birde kâfir cin vardır felan deniliyor, ulan cinsin be cin, elinde allahın olduğuna dair kanıtın var. kanıt direk sensin. nasıl kafir oluyorsun ? yalan işte bunlar yalan, insanın psikolojisini bozmak için oluşturulmuş şeyler. gelmemek lazım oyuna, gelmeyin oyuna, gelmesem oyuna :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 14.06.2013 21:25
Resulcan Resulcan

aynısı bende de oluo yarım edin lütfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.05.2013 20:37
ELMAS ELMAS

Kardeşim üzerinde devamlı çengelli iğne bulundur euzübesmeleyle tak çıkarma,ayrıca mıknatıstan kolye tak.Birde sabah namazından sonra YA RAKIB esmasını 612 kere oku İNŞAALLAH ALLAHIN HİMAYESİNDE OLURSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 20.05.2012 18:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.