Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 27.01.2021 18:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.01.2021 18:53
ABONE OL

Kızı inden geri kalmasın diye çeken tarlaya baraka yaptı: Kız çocukları ekonomik özgürlüklerini kazanmalıdır

'nin ilçesinde Bilal Başol, evlerinde çekmeyince kızı 'un (21) uzaktan ine devam edebilmesi için tarlaya tek odalı baraka yaptı. Fedakarlık yapan baba, "Kız çocukları eğitimden geri kalmamalı, ekonomik özgürlüklerini kazanmalıdır. Tüm amacım, kızımın meslek sahibi olması" dedi.

DHA
Kızı eğitiminden geri kalmasın diye bunu yaptı

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu İç Mekan Tasarım Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Rümeysa Nur Başol, pandemi nedeniyle eğitimine uzaktan eğitimle devam etmek zorunda kaldı. Ancak Türlübey Mahallesi'ndeki evlerinde internet çekmedi. Bunun üzerine kısa süre derslere katılamayan genç kız için babası Bilal Başol, hem yeni bir dizüstü bilgisayar aldı hem de mahalleye yaklaşık 2 kilometre mesafedeki kekik tarlasına tek odalı baraka yaptı. Barakaya elektrik ve su da bağlatttı.

"MİMAR OLMAK İSTİYORUM"

Rümeysa Nur Başol, babasının emeklerini boşa çıkartmayacağını belirterek, "Mahallemizde internet çekmiyor. Pandemi döneminde derslerden de geri kalıyordum. Kekik tarlasında internetin çektiğini görünce burada ders çalışmaya başladım. Şimdi tarlaya yaptığımız barakaya gelip, dersleri internet üzerinden rahatlıkla takip edebiliyorum. Beni benden daha fazla düşünen babamın emeklerini, boşa çıkartmayacağım ve mimar olacağım" dedi.

"HER ŞEY KIZIMIN EĞİTİMİ İÇİN"

Kızının meslek sahibi olması için fedakarlık yaptığını söyleyen 58 yaşındaki 2 çocuk babası Bilal Başol, "Evde ne yaptıysak internet çekmedi. Kızımın eğitiminden geri kalmasını istemedim. GSM operatörlerinin bile değiştirdim. Ancak yine de olmadı. 'Kızım derslerine rahatça girsin' diye tarlaya yaptığım tek odalı barakanın içine soba da kurdum. Kız çocukları eğitimden geri kalmamalı, ekonomik özgürlüklerini kazanmalıdır. Tüm amacım, kızımın meslek sahibi olması" diye konuştu.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ