Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Yaşam
  • 25.10.2020 08:58
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.10.2020 08:58
ABONE OL

'nın hain saldırısında mahkum olan gazi Nevin: Ciğerimi sökenler belasını buldu

, 2011’de ’teki terör saldırısında iki ablasını kaybetti, kendisi de mahkûm kaldı. O saldırıda 4 genç kızı haince katleden terörist 9 yıl sonra ’da öldürüldü. Evin haberi duyunca şunları söyledi: Dokuz yıldır yaşamıyordum. O hainler tüm gençliğimi, hayallerimi elimden aldılar. Unutuldum sanıyordum, ama unutulmamışım. Devletim, saldırıyı yapan teröristlerden bir bir intikamımı aldı. Hayatımı çalan teröristler belasını buldu.

'Ciğerimi sökenler belasını buldu'

'te 9 yıl önce , polis meslek yüksekokulu yakınlarından geçen bir araca el bombası ve uzun namlulu silahlarla saldırmıştı. O saldırıda Nergiz Evin (22) ve Zeynep Evin'in de (31) aralarında olduğu 4 genç kız yaşamını yitirdi. Araçta bulunan kardeşleri ise omuriliğine isabet eden şarapnel parçası nedeniyle 17 yaşında mahkum oldu. Saldırıya karışan turuncu listedeki terörist Selim Demiroğlu 2 yıl önce 'ta operasyonla öldürüldü. Saldırının planlayıcısı ve aracı tarayan terörist olan 3 milyon lira ödüllü mavi listede aranan Dilşer kod adlı da 3 gün önce Amanoslar'daki operasyonda ölü ele geçirildi. En genç gazi unvanını alan ve Başkan Erdoğan'ın da her zaman yanında olduğu Nuran Evin hain saldırının planlayıcısının yakalanmasıyla yaşadığı gururu paylaştı:

* Devlet, o teröristlerden intikamımızı bir bir aldı. 'Nasıl insan olabilir bu hain teröristler, ablamları hayattan koparan cani' diyordum kendi kendime şimdi gördüm o hainin yüzünü. Hep 'Beni bu hale getiren o teröriste öfkemi kussam' diyordum. İntikamımı devletimiz, Mehmetçiğimiz almış. Allah bin kere razı olsun. Ablamları öldürerek ciğerlerimi sökenler belasını buldu. Allah devletimizden, askerlerimizden razı olsun. Unutulmadığımı anladım. Yüreğime su serpildi.
* O karanlık gün hiç aklımdan çıkmıyor. Aklımdan çıksa, gece uykumda kabus olup karşıma çıkıyor. Hayatımı bitirdi alçaklar. Saldırı olduğunda 17 yaşındaydım. Tüm gençliğimi aldılar, hayallerimi aldılar elimden. Tekerlekli sandalyeye mahkum oldum.

'ROBOTLA DA OLSA AYAĞA KALKMAK İSTİYORUM'
Yasası kapsamında en genç gazi unvanını aldığını söyleyen Nuran Evin, tedavisi için de destek istiyor. Nuran Evin "Robotla da olsa ayağa kalkmak istiyorum. Beni unutmayın. Yeniden ayağa kalkabilme umudu ve mücadelesi için desteğe ihtiyacım var" dedi.