Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 10.10.2020 17:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.10.2020 17:45
ABONE OL

'ta etkisiz hale getirilen 8 teröristten birinin turuncu kategoride aranan olduğu tespit edildi

'ta Yıldırım-1 Operasyonu kapsamında 23-24 Eylül tarihlerinde etkisiz hale getirilen 8 teröristten birinin 1 milyon lira ödüllü turuncu kategoride aranan ve 2015-2016 yıllarında 'deki hendek olaylarında birçok eylemi koordine eden olduğu tespit edildi.

1 milyon lira ödülle aranan terörist öldürüldü
Yurt içindeki terör örgütü mensuplarının kökünü kazımak için başlatılan operasyonlarda üst üste başarılı sonuçlar alınıyor. Son olarak 1 milyon lira ödülle turuncu kategoride aranan bir terörist daha etkisiz hale getirildi.

ŞIRNAK'TA 8 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ
İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi "Yıldırım-1 Operasyonu kapsamında; Şırnak Beytüşşebap kırsalında, 23/24 Eylül 2020 tarihlerinde, İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda, 8 terörist etkisiz hale getirilmişti.
ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERDEN BİRİ 1 MİLYON LİRA ÖDÜLLE ARANAN NURGÜL DURAN
Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, sözde Botan Saha/Kadın Sorumlusu Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya isimli teröristin koruması olan ve terörden arananlarda 1 Milyon TL'ye kadar ödülle "TURUNCU" kategoride yer alan *Yıldız* kod adlı *Nurgül Duran* olduğu tespit edilmiştir.
SİLOPİ'DE HENDEK OLAYLARINDA ETKİN ROL OYNADI
Nurgül Duran isimli teröristin; 2015-2016 yıllarında, Şırnak Silopi ilçesinde şehir yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği, Silopi ilçesinde çukur-barikat olayları esnasında birçok eylemi koordine ettiği ve talimatını verdiği belirlenmiştir."