Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 04.09.2020 21:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.09.2020 22:22
ABONE OL

'daki kavgasının gerçek sebebi ortaya çıktı! Türkiye’yi böyle aldattılar...

’da ' işçilerine yönelik sadırı yaşandığı' şeklindeki iddiaların gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı. Olayın fındık toplama sırası sebebiyle olduğu öğrenildi. SABAH'tan 'ın haberi...


Edinilen bilgiye göre olay, Kocaali'ye bağlı Selahiye Köyü'nde hisseli bir bahçesinde fındık toplama sırasında gerçekleşen bir kavganın büyümesiyle başladı.

22 Ağustos tarihinde K. K. İsimli şahıs yanında işçilerle birlikte fındık toplarken, tarlada hisse ortağı olduğu belirtilen H. Ş. , beraberinde R.T.Ş ve E.G ile K.K'den işçileri alıp bahçeden çıkmasını istedi.

SIRA BENDE KAVGASI
Ancak K.K fındık toplama sırasının kendisinde olduğunu belirterek buna itiraz etti. Sinirlenen H.Ş. K.K. ve tarlada fındık toplayan işçilere saldırmaya başladı.

ARACI İŞÇİLERİN ÜZERİNE SÜRDÜ
Bu esnada yanındaki R.T.Ş ve E.G de kendisine yardım etti. Hızını alamayan H.Ş. kullandığı otomobili K.K ve fındık işçilerinin üzerine sürdü.

3 KİŞİ YARALANDI
Yaralanan 3 işçi hastaneye kaldırıldı. K.K daha sonra jandarma karakoluna giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan H. Ş, R.T.Ş ve E.G sorgularının ardından çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.VALİLİKTEN İDDİALARA CEVAP
Sakarya Valiliği, fındık kavgasının çıkış nedeni ve detayları hakkında açıklama yaptı.

İşte valilikten yapılan açıklama;

Konu ile ilgili yapılan araştırmada; 22.08.2020 tarihinde İlimiz Kocaali ilçesinde fındık bahçesinin sahipleri arasında yaşanan tartışmanın sonucunda arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı, olayın yargıya intikal ettiği ve Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat yapılarak soruşturmanın devam ettiği anlaşılmıştır. Bu konunun bugün değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen olayla bir bağlantısı tesbit edilememiştir.

Ayrıca geçmişe dönük yapılan incelemede sosyal medya platformlarında ve haber sitelerinde iddia edildiği gibi bir olaya ilişkin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile 112 Acil Çağrı Merkezine intikal eden herhangi bir konu, olay veya şikâyet bulunmamaktadır. Bahse konu iddia edilen olayın Türkiye'nin neresinde ve ne zaman yaşandığının tesbiti ile ilgili de Emmniyet Genel Müdürlüğü ile irtibata geçilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HAYRETTİN ŞAŞMAZ / SABAH