Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 03.07.2020 11:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.07.2020 11:54
ABONE OL

3 gün çalışıp işten ayrılan adam, tazminat alamayınca terör estirdi

Pes dedirten olay İstanbul'da yaşandı. Bağcılar'da K. isimli kişi, 3 gün çalıştığı iş yerinden kendi isteğiyle işten istifa etti. Hem 3 gün çalışmış olmasına hem de kendi isteğiyle işten ayrılmasına rağmen Harun K., işverenden tazminat talebinde bulundu. Olumsuz cevap alan adam, yanına aldığı 10 kişi ile bir süre sonra tekrar şirkete gelince taraflar arasında kavga çıktı. Harun K. kavgada yaralanırken, diğer kişiler geldikleri araçlarla kaçtı.

3 gün çalışıp işten ayrılan adam, tazminat alamayınca terör estirdi

Olay, 26 Haziran Cuma günü saat 12.45 sıralarında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi'ndeki sının önünde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 15 Mart tarihinde işe başlayan K., iş başı yaptıktan 5 gün sonra koronavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne çıktı. 5 günlük sürede de sadece 3 gün mesai yapan Harun K. ücretsiz izin dönüşü kendi isteği ile işten ayrılıp tazminat talep etti.

Tekstil firması yetkilileri de 3 günlük mesai için tazminat vermeyeceklerini ifade edince Harun K., yanına aldığı

Adamlarla birlikte tekstil firmasının yolunu tuttu. Konuşarak anlaşmaya çalışan Harun K. aynı cevabı alınca iş yerindeki yetkilileri tehdit edip ayrıldı.

Aradan bir süre geçtikten sonra Harun K. bu defa 3 araba ve 10 kişi ile tekrar iş yerine geldi. Yanlarında silahla gelen kalabalık ile bir süre uzlaşmaya çalışan iş yeri yetkilileri arasında küfürleşme ve itişme başladı.

Harun K. ve beraberinde gelen kişilerle fabrika yetkilileri arasında giderek büyüyen tartışma daha sonra tekmeli tokatlı kavgaya dönüştü. Kavgada Harun K. yaralandı.

İş yeri önüne gelen üç araçtan ikisi olay yerinden kaçtı. İhbar edilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans çağrıldı. Polis ekipleri, kavgaya karışanları gözaltına alırken sağlık ekipleri de yerde yaralı halde yatan Harun K.'ya ilk müdahaleyi yapıp hastaneye götürdü. Polisin olayla ilgili araştırması devam ediyor.