Bugünkü
Takvim

İhmal ateşi

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan Nur Sima yaşamını yitirdi. Babası kızının ölümünde ihmal olduğunu iddia etti. İl Sağlık Müdürlüğü, iddialarla ilgili inceleme başlattı.

ABONE OL
İhmal ateşi
Kahramanmaraş'ta Ali Apaydın ve Aysel Apaydın çiftinin 3 çocuğundan biri olan Nur Sima Apaydın, 10 Ocak'ta yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Kanında enfeksiyon tespit edilen çocuk başka bir hastaneye sevk edildi. 26 Ocak'ta yaşamını yitirdi. Baba Apaydın, enfeksiyon teşhisiyle sevk edilmesine rağmen Kahramanmaraş'taki hastanede enfeksiyon doktoruna 5 gün sonra haber verildiğini ve bu nedenle kızının ölümünde ihmal olduğunu öne sürdü. 2 doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü, iddialarla ilgili inceleme başlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.