Bugünkü
Takvim

Küresel hareket! ’da kışın dalış yapan ilk ekip oldular...

Küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek isteyen 'ndan (UZMAR act.) Engin Hınçer, ve 'tan oluşan Türk ekip, 'a gitti. İklim şartlarını ve gözlemleyerek kayıt altına aldı.

ABONE OL
Küresel hareket
Küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek isteyen 'ndan (UZMAR act.) Engin Hınçer, Ebru Caymaz ve Müge Erinanç'tan oluşan Türk ekip, 'a gitti. İklim şartlarını ve gözlemleyerek kayıt altına aldı.Ekibin dalış eğitmeni Hınçer, "Amacımız, küresel ısınmaya dikkat çekmek iklim değişikliğiyle alakalı farkındalık yaratmaktı. Ayrıca -40 derecede köpeklerin çektiği kızaklarla buzul vadisini geçen ve -20 derece hava sıcaklığı, -2.2 derece su sıcaklığında dalış yapan ilk Türk ekip olduk. Amacımıza ulaşmak için; Uzmar'ın desteğini almaktan büyük kıvanç duyuyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.