Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 24.01.2020 08:41
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.01.2020 08:41
ABONE OL

'nin ezdiği köpeği ölüme terk etti!

’ne ait bir hizmet aracının sokak köpeğini ezerek kaçması sosyal medyada büyük infiale neden olmuştu. Olayın ardından barınağına götürülen köpeğin 2 gün boyunca tedavi edilmemesi tepki çekti. Belediyenin yaraladığı köpeğe ise hayvanseverler sahip çıktı.

Pendik Belediyesi'nin ezdiği köpeği İBB ölüme terk etti!

İstanbul'da 'ne ait hizmet aracı, cumartesi günü Kurtköy bölgesinde bir köpeğe çarptı. Aracın şoförü üzerinden geçtiği köpeği görmezden gelerek olay yerinden uzaklaştı. Olay bir sitenin güvenlik kameralarına yansıdı. Sitede oturanlar köpeği alıp tedavi edilmesi için 'ne ait barınağa teslim etti. Ancak hafta sonu olduğu gerekçesiyle yaralı köpeğe barınakta hiçbir tedavi uygulanmadı. Pazartesi günü köpeğin sağlığını kontrol etmek için barınağa giden hayvanseverler, köpeği bıraktıklarından daha kötü bir halde buldu.

Hayvansever Işkın Moğol Alçı ve arkadaşları köpeği barınaktan alarak veterinere götürdü. Kalça kemiğinde üç kırık olan ve bağırsağı ezilen köpek çarşamba günü ameliyata alındı.

BELEDİYE İŞÇİSİ KOVULDU
Sosyal medyada büyük yankı uyandıran olayla ilgili Pendik Belediyesi, "Pendik Köyler Bölgesi'nde, belediye şirket çalışanının hizmet aracımızla gerçekleştirdiği olaydan ötürü çok üzgünüz. Bölge Hayvan Barınağı'nda tedavi altına alınan yaralı dostumuz bir hayvansever tarafından sahiplenilmiştir. Olayı gerçekleştiren personelin iş akdi feshedilerek belediyemizle ilişiği kesilmiştir" ifadelerini kullandı. Ancak hayvanseverler Pendik Belediyesi'ni yaraladıkları köpeği ölüme terk etmekle suçladı. Hayvansever Alçı, "Pendik Belediyesi çarptıkları köpekle ilgili hiçbir şey yapmadı. Hayvanın götürüldüğü barınak da 'ye ait bir barınaktı. Burada hayvanı bulduğumuzda durumu içler acısıydı. Köpeğin hayati tehlikesi yok ancak büyük ihtimalle yeniden yürüyemeyecek. Biz onu ya sahiplendireceğiz ya da kendimiz ömürlük yuvası olacağız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ali  ali

hani hayvan severler ,niye ayağa kalkmıyor ,ak bld si olsaydı ortalığı yıkarlardı .ist byük şhr bld chp, hadi ayağa kalkın ortalığı yıkın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.01.2020 08:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.