Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 11.12.2019 19:47
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.12.2019 19:47
ABONE OL

? 12 Aralık Perşembe için tatil açıklaması yapıldı mı?

Olumsuz hava koşullarının etkilediği alanlardan birisi de eğitim hayatı oluyor. 'da kırmızı kodlu uyarının ardından öğrenci ve veliler okulların tatil olup olmayacağını merak etmeye başladı. Kırmızı kodlu uyarının yapıldığı Antalya'da, tüm kurumlar tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı. Peki, ? 12 Aralık Perşembe günü Antalya için tatil açıklaması yapıldı mı?

Antalya'da yarın okullar tatil mi? 12 Aralık Perşembe günü Antalya için tatil açıklaması yapıldı mı?

Antalya'da yarın okullar tatil mi? Antalya için yapılan kırmızı kodlu uyarının ardından yetkililer, oluşabilecek olumsuzluklara karşı vakit kaybetmeden harekete geçti. Kırmızı kodlu uyarının yapıldığı Antalya'da en üst seviyede gerekli tedbirler alındı. Bu kapsamda Antalya'daki öğrenci ve veliler okulların tatil olup olmayacağında dair yapılan açıklamaları yakından takip ediyor.

ANTALYA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Dün gece sorulan şey, 'Bugün okullar tatil olacak mı?' Biz meteoroloji teşkilatımızla çok yakın, anbean saatlik olarak verileri alıyoruz. Bize hangi saatlerde hangi tahminlerde bulunduysa ona dönük tedbirler alıyoruz." dedi.

Gün içerisinde yağışların çok fazla olmayacağını kaydeden Karaloğlu yarın okulların tatil edilmeyeceğini açıkladı.

ANTALYA VALİSİ KARALOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kırmızı kodlu uyarının yapıldığı Antalya'da gece yarısında yağışın hızlanacağını belirterek, "Kriz merkezinin yönettiği bin 452 personel hazır durumda. 213 ekibimiz var, 252 iş makinesi ve 124 kamyonla olayı takip ediyoruz." dedi.

Meteorolojinin yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı olmak üzere dört renginin olduğunu belirten Karaloğlu, "Yeşilde tedbire gerek yok, sarıda tedbirli olunması gerektiğiyle ilgili uyarıda bulunulmuş oluyor. Turuncuda, meteorolojik verilerin, hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Kırmızıda ise büyük hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir." diye konuştu.

Kurumlar olarak alınan tedbirlerle can kayıplarının, hasarların en aza indirilebildiğini ifade eden Karaloğlu, Antalya ve çevresinde şu ana kadar beklenen yağış miktarının düşmediğini bildirdi.

Serik ve Manavgat'ta 30 kilogram yağış alındığını, Antalya merkezde, Aksu, Döşemealtı ve Kemer'de de 5 ile 15 kilogram arasında yağış miktarı olduğunu vurgulayan Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Esas beklentimiz, Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün uyarısı, bugün 18.00'den sonra özellikle gece yarısı esas yağış miktarı hızlanacak. Esas yağışı gece alacağız. Sabah saat 08.00'e kadar şiddetli yağış devam edecek. Hem Büyükşehir Belediyemiz hem diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızın teyakkuz hali devam edecek. Meteorolojik uyarı yapıldıktan sonra vali yardımcımızın başkanlığında, 7 ilçe belediyemizden görevlilerle karayolları, DSİ tüm kamu kuruluşlarından oluşan bir kriz merkezi oluşturuldu. Bu gece de takibimiz devam edecek. Bir sorun yaşamadan bu süreci tamamlamayı ümit ediyorum. Vatandaşların duyarlılığına ihtiyacımız var. Su baskını riski olan bölgelerdeki vatandaşlarımızın, tedbirli, dikkatli ve uyanık olmasını öneriyoruz."

Büyükşehir Belediyesi, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT), itfaiye ekipleri, DSİ ve Karayolları ekiplerinin gece de görevleri başında olacağını ifade eden Karaloğlu, şunları söyledi:

"Kriz merkezinin yönettiği 1452 personel hazır durumda. 213 ekibimiz var, 252 iş makinesi ve 124 kamyonla olayı takip ediyoruz. Bir olumsuzluk yaşanması durumunda da yardımcı olmak üzere hazırız. Herhangi bir sorun yaşamadan Türkiye'nin ilk kırmızı uyarı sistemini sağlıklı bir şekilde atlatmış oluruz. Bunun ilk defa verilmiş olması dolayısıyla vatandaşın ilgisini çekti. Bu Meteoroloji Genel Müdürlüğünün de istediğiydi. İyi bir farkındalık oluştu."