Bugünkü
Takvim

istasyonu yaptı

'daki 'nde yaşayan (22), cep telefonu kullanabilmek için istasyonu yaptı. Bu sayede dünyayla iletişim kuran köylüler, rahat bir nefes aldı. Genç mucit, "Norveç'te Rjukan diye bir yer var. Oraya 6 ay güneş vurmuyormuş. Aynayla ışınların köye vurmasını sağlamışlar. Onları ilham aldım, başardım" dedi.

Sihirbaz Emrah
Hakkari 'daki 'nde yaşayan Emrah Yardımcı (22), cep telefonu kullanabilmek için istasyonu yaptı. Bu sayede dünyayla iletişim kuran köylüler, rahat bir nefes aldı. Genç mucit, "Norveç'te Rjukan diye bir yer var. Oraya 6 ay güneş vurmuyormuş. Aynayla ışınların köye vurmasını sağlamışlar. Onları ilham aldım, başardım" dedi.Genç adam, anten ile siniyi birleştirdi. Köylüler dünyayla iletişime geçti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.