Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 12.11.2019 17:42
  • Son Güncelleme: 12.11.2019 17:44

hikayesi nedir? ? İşte ebabil kuşu hakkında bilgiler...

Türkiye'de ilkbaharda görülmeye başlayan ebabil kuşları pek çok vatandaş tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. Görüntüsüyle ve çıkardıkları seslerle görenleri adeta büyüleyen ebabil kuşlarının özellikleri hakkında vatandaşlar bilgi edinmek istiyor. Peki, hikayesi nedir? ? İşte ebabil kuşu hakkında bilgiler...

Ebabil kuşu hakkında bilgiler ve hikayesi, vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında bulunuyor. Pek çok türü bulunan ve Türkiye'de bu türlerden sadece 4'ünün yaşadığı ebabil kuşları Kuran-ı Kerim'de adı geçen kuşlardan birisi. Vatandaşlar bu nedenle ebabil kuşu hikayesi hakkında araştırma yapıyor. Peki, ebabil kuşu ne anlama gelir? İşte ebabil kuşunun özelikleri...

EBABİL KUŞU HAKKINDA BİLGİLER

Ebabil kuşu, kırlangıçlara göre kanatları daha uzun ve kavisli bir kuş türüdür. Gece-gündüz havada kalır ve uçarken uyurlar. Geceleri gören bir türdür.

Yalnızca üreme dönemlerinde yere inip, kayalıklardaki ve yüksek binaların çatılarındaki yuvalarında uyurlar. Sürüler halinde, tiz çığlıklar atarak uçarlar. Ayaklarının üstünde diğer kuşlar gibi dik bir şekilde duramazlar. Türkiye'de ilkbaharda görülmeye başlar, sonbaharda güneye göç ederler.

Çıkardıkları sesler ve görüntüsüyle görenleri adeta büyülemektedir. Genellikle şehirlerde yaşayan bu kuş türü, kırlangıç kuşuyla benzediği için zaman zaman karıştırılmaktadır. Ebabil kuşu yaşam sürelerinin yüzde 90'ınını havada süzülerek geçirirler. Ebabil kuşlarının çok sayıda türü vardır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.