Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 10.11.2019 13:51
  • Son Güncelleme: 10.11.2019 13:55

15 yıldır aranıyordu 'da yakalandı

Kazakistan'da bir mafya hesaplaşması sırasında 15 yıl önce cinayet işleyen isimli kişi 'da yakalandı. 2014 yılından beri tarafından da aranan şahsın işlemlerinin ardından Kazakistan'a gönderileceği belirtildi.

15 yıldır aranıyordu Konya'da yakalandı

Kazakistan'da 15 yıl önce işlediği cinayet nedeniyle (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) tarafından kırmızı bültenle aranan (53), 'da kaldığı evde yakalandı.

Uspanov'in yasal işlemlerinin ardından ülkesine gönderileceği belirtildi. Kazakistan'da 15 yıl önce bir mafya hesaplaşmasında tanımadığı bir kişiyi vurarak öldüren Bakytzhan Uspanov, cinayetin ardından Kırgızistan'a gitti. Kırgızistan'da bin dolar rüşvet veren Uspanov, kendi adına Kırgız pasaportu çıkartıp, Türkiye'ye geldi.

GÜRÜLTÜ İHBARINA GİDEN POLİS YAKALADI
Çeşitli iş yerlerinde çalışarak geçimini sağlayan Uspanov, bir süre önce Konya'da merkez Meram ilçesi Alavardı Mahallesi'nde kiraladığı evde yaşamaya başladı. Polis, gürültü ihbarı üzerine adrese gitti. Karşısında polisi gören Uspanov şüpheli hareketlerde bulunca gözaltına alındı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANDIĞI ORTAYA ÇIKTI
Polis, yaptığı araştırmada Bakytzhan Uspanov'un pasaportundaki gibi Kırgız vatandaşı olmadığı, Kazakistan vatandaşı olduğunu saptadı. Polis, Uspanov'un 15 yıl önce Kazakistan'daki mafya hesaplaşmasında tanımadığı bir kişiyi öldürdüğünü, hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan ülkesinin adalet bakanlığı talebi üzerine İnterpol tarafından 2014 yılında kırmızı bültenle arama kararı çıkartıldığını tespit etti.
Bakytzhan Uspanov'un, Konya'daki işlemlerinin ardından İstanbul'a, oradan da ülkesine gönderileceği belirtildi.

kalan karakter 1000

Deli dünya Deli dünya

Interpol PKK li teröristler Türkiyeye teslim ediyormu? Ermeni terörist bebek katili ZORI BALAYANI tutuklayip AZERBAIJANa teslim ettimi? Zori denilen cani, suclarini ister inanin inamayin.. bir kitap yazip itiraf ediyordu "cocuklarin derini yüzdüm cünkü deneyim yapiyordum derisiz ne kadar hayatta kalacaklar diye bi deneyimdi" KÜSTAHCA böyle biseyde yazdi!, sucunu itiraf ediyor ama ne tuhaf bir alem ise bu, o teröristi ne tutukluyorlar ne sorusturuyorlar... Bunu yazmak gerek eger hukuk adalet insan haklari bu rezil düzende taninmiyorsa o zaman GÜCÜN kurali gecerli olur, insanligin, tüm insanligi HUZURU icin hukuka insan haklara saygi gösterilmeli ve hukuk hak adalet uygulanmali, hatasiz, tavizsiz! Kac sefer yazicagim, Interpol birinimi ariyor, tutuklayinda KARSILIK PAZARLIK EDIN! PA-ZAR-LIK!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.11.2019 15:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.