Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 14.09.2019 08:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.09.2019 08:37
ABONE OL

Son dakika: Meteoroloji'den 28 ile son dakika sağanak uyarısı! Bugün 'da hava nasıl olacak? 2019

Son dakika tahminler Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden yayınlanırken, yayınlanan tahminlerde yurt genelinde sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmezken 28 il için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Marmara ve Ege bölgelerinde ise rüzgar etkili olacak. Marmara'da rüzgarın hızı 60, Ege kıyılarında ise 70 kilometreye kadar çıkacak. Peki , Ankara ve 'de bugün hava nasıl olacak? İşte 2019 Cumartesi Türkiye geneli hava durumu tahminleri...

Meteoroloji'den 28 il için kritik uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, , 'nun güney ve doğusu, , Ordu, Tokat, Malatya, Erzincan, Tunceli, Ardahan, , Kilis ve Adıyaman çevreleri ile 'nın doğu ve Kars'ın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

28 KENTTE SAĞANAK BEKLENİYOR
Meteorolojinin sıcaklık ve yağış haritasında bugün öğleden sonra 28 kente yağmur düşmesi bekleniyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun güneydoğusu ile ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde, gece saatlerinde Rize ve Giresun çevreleri ile Trabzon'un batı, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE
Diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık olacağı öngörülüyor. Sıcaklıklarda ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR MARMARA VE EGE'DE ÇOK ETKİLİ
Rüzgar genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), kıyılarında zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Alınan son verilere göre yurt genelinde ise şöyle olacak...

ANKARA: 27, Parçalı bulutlu.

İSTANBUL: 28, Parçalı bulutlu.

İZMİR: 29, Parçalı bulutlu.

BURSA: 27, Parçalı bulutlu.

ADANA: 33, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey kesimlerde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

ANTALYA: 31, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

HATAY: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ESKİŞEHİR: 25, Parçalı bulutlu.

KONYA: 25, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

SİVAS: 26, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

SİNOP: 27, Parçalı bulutlu.

SAMSUN: 27, Parçalı bulutlu, doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TRABZON: 25, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

ERZURUM: 22, Parçalı bulutlu.

KARS: 20, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

MALATYA: 30, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

DİYARBAKIR: 34, Parçalı ve az bulutlu.

GAZİANTEP: 31, Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.