Bugünkü
Takvim

20 yaşındaki hayalinin peşinden gitti, 'de öğretmenlik yaptı

Antalya'da üniversite öğrencisi Yücetin (20), Uluslararası Gönüllü Eğitim Programı'na katılan tek Türk öğrenciydi. Hayalini kurduğu öğretmenlik için 7 saatlik uçak yolculuğuyla 'in başkenti Katmandu'ya gitti. Gönüllü olarak 2 hafta öğretmenlik yapacağı bir köye yerleşti. 10 kişilik bir ailenin yanında kalan Başak, 3 öğün pilav yedi. Her sabah elektriği bile olmayan okula gidip kara tahtanın başına geçti. 4-5 yaşındaki çocuklara İngilizce ve matematik öğretti. Başak, zor koşullarda unutulmaz bir deneyim yaşadığını söyledi.

Bravo Başak
Antalya'da üniversite öğrencisi Başak Yücetin (20), Uluslararası Gönüllü Eğitim Programı'na katılan tek Türk öğrenciydi. Hayalini kurduğu öğretmenlik için 7 saatlik uçak yolculuğuyla 'in başkenti Katmandu'ya gitti. Gönüllü olarak 2 hafta öğretmenlik yapacağı bir köye yerleşti. 10 kişilik bir ailenin yanında kalan , 3 öğün pilav yedi. Her sabah elektriği bile olmayan okula gidip kara tahtanın başına geçti. 4-5 yaşındaki çocuklara İngilizce ve matematik öğretti. Başak, zor koşullarda unutulmaz bir deneyim yaşadığını söyledi.Üniversiteli Başak, gönüllü öğretmenlik yapmak için Nepal'e gitti. Bir köy okulunda kötü şartlarda büyüyen çocuklara ders verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.