Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 29.08.2019 16:14
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.08.2019 16:20
ABONE OL

Barda öldürülen sanatçının katili 9 yıl sonra 'ta yakalandı

'de yaşayan , 9 yıl önce bir barda kürtçe şarkı isteğini geri çeviren sanatçı 'ü silahla vurarak öldürdü. Zanlı, Türk Interpolu tarafından 'ta yakalandı. Baydar'ın 7 yıldır le arandığı öğrenildi.

Barda öldürülen sanatçının katili 9 yıl sonra yakalandı

'de 17 Aralık 2010'da meydana gelen olayda, oto galerici , yeğeni ile birlikte Derviş Tümüklü'nün sahibi olduğu bara gitti. Baydar, bir ara sahnedeki 'ten Kürtçe şarkı söylemesini istedi. Ancak, Öztürk, Kürtçe şarkı bilmediğini belirterek bu isteği yerine getiremedi. Bunun üzerine öfkelenen Baydar, yeğeniyle birlikte saat 01.00 sıralarında bardan ayrıldı. Yaklaşık bir saat sonra bara dönen Metin Baydar tabancayla, evine gitme hazırlığındaki evli ve 1 çocuk babası Sarp Öztürk, gitarist Göktay Okçu (38) ve garson Ramazan Koç'a (21) kurşun yağdırdıktan sonra kaçtı. Saldırıda Öztürk ölürken, Okçu ve Koç yaralandı. Olayın ardından Baydar firar ederken, kendisine yardım ettikleri belirlenen Şeref Polad ve Halil Önder tutuklanarak, cezaevine konuldu.

7 YILDIR KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR
Açılan davanın 29 Mayıs 2012'de görülen karar duruşmasında mahkeme, Polad'a 17 yıl 9 ay, Önder'e ise 3 yıl hapis cezası verdi. 2 tutuksuz sanık ise beraat etti. Firarda olan cinayet sanığı Metin Baydar'ın dosyası ayrılarak, hakkında ile arama kararı verildi.

TÜRK INTERPOLU, KUZEY IRAK'TA BULDU
Türk Interpolu, Metin Baydar'ın izini 'ta buldu. Yaşadığı adres tespit edilen Baydar, yerel güvenlik güçleriyle ortak gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak, gözaltına alındı.

ANKARA'DA TUTUKLANDI, MERSİN'DE YARGILANACAK
Interpol polisi, tarafından 'ya getirilen Metin Baydar, çıkarıldığı adliyede, hakimlik tarafından tutuklanarak 'ne gönderildi. Baydar'ın yargılanmasına önümüzdeki aylarda Mersin'de başlanacağı öğrenildi.