Bugünkü
Takvim

Trafik kazasında hayatını kaybeden üniversiteli Asya doğum gününde anıldı

’de trafik kazasında can veren üniversiteli doğum gününde anlamlı bir etkinlikle anıldı. Adı verilen caretta yuvası açıldı.

Asya için!

öğrencisiydi Asya Hilmioğlu (20). Hayvanları çok sevdiği için veterinerlik fakültesini tercih etmişti. Okulu tatil olur olmaz çok sevdiği carettalara koşar, onların korunması için yaz boyunca çalışırdı. Ancak dört yıl önce feci bir trafik kazasında can verdi. Önceki gün Asya'nın 24'üncü doğum günüydü. Arkadaşları Alagadi Turtle Plajı'ndaki caretta carettaları koruma alanında toplandı. 'Asya' isimli yeşil kaplumbağa yuvası açıldı. Kaplumbağalar 'Bugün bütün yeni başlangıçların adı Asya olsun. Her yeni yaşam uzun sürsün' dilekleriyle 'in masmavi sularıyla buluşturuldu.


Asya Hilmioğlu

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.