Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 13.08.2019 17:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.08.2019 12:49
ABONE OL

'da köpeğe korkunç işkence! Vücuduna jiletle "it" yazdılar

’nın Arifiye ilçesi Fatih mahallesinde bir sokak köpeğine görenlerin kanını donduran işkence yapıldı. Gözü dönmüş caniler köpeğin vücuduna jiletle "it" yazdılar.

Arifiye ilçesi Fatih Mahallesi'nde kesici aletle vücuduna "it" yazılan yaralı köpeği gören vatandaşlar, hayvanı Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ne götürdü. Köpek, burada veteriner tarafından bakımlarının yapılmasının ardından müşahedeye alındı.

BARINAĞA GETİRİLDİ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, yaptığı açıklamada, Arifiye ilçesinde yaralı halde bulunan köpeğin bir vatandaş tarafından barınağa getirildiğini söyledi.

TEDAVİSİ YAPILDI
Yaman, gece saatlerinde barınağa getirilen köpeğe müdahale edildiğini aktararak, "Normalde sadece darp izleri olsaydı trafik kazası diyebilirdik fakat üzerinde jiletle kazınarak kelime yazılmış. Burada gece çalışan arkadaşımız ilk müdahalesini yapmış. Yaralarının tedavisi yapıldı, ağrı kesicileri verildi. Arka ayaklarında bir sıkıntı var. İnşallah tedavi süreci burada devam edecek." diye konuştu.

"AĞRI VE SIZILARI VAR"
Bu gibi vakalarla dönem dönem karşılaştıklarını dile getiren Yaman, şöyle devam etti:

"Yapılan bu muameleyle alakalı söylenecek kelime bulamıyorum. Allah ıslah etsin. Köpeğin buradaki bakımı devam edecek. Arka ayaklarındaki kırık durumu röntgenle tespit edilecek. Belki operatif müdahale gerektirebilir. Şu anda çok vahim bir durumu yok. Ağrıları ve sızıları var tabii, ağrı kesicileri ve vitamin destekleriyle genel durumunu destekliyoruz. Şu anda keyfi yerinde. Umarım iyileşecek, sonrasında da sahiplendireceğiz. Emin ellerde."