Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 20.07.2019 16:54
  • Son Güncelleme: 20.07.2019 18:04

nedir? Batı Nil Virüsü (BNV) belirtileri neler? Dikkat! Sivrisineklerden geçiyor...

nedir? Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Batı Nil Virüsü tespit edildiği bildirildi. Bu virüsün sivrisinek solması ile bulaştığını açıklayan bakanlık, İstanbul Avcular'da nadiren ölüme yol açabilen bir hastalık olan Batı Nil Virüsü (BNV) enfeksiyonu taşıyan 4 vakanın tespit edildiği bildirdi. Peki, ? Batı Nil Virüsü (BNV) belirtileri neler?

Batı Nil virüsü nedir?

Batı Nil Virüsü nedir? Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul Avcılar'da tespit edilen Batı Nil Virüsü (BTV) tespit edildiği açıklandı. Çıkan bu haberlerin ardından Batı Nil Virüsü ile ilgili detaylar merak edilmeye başlandı. Bakanlık, bu virüsün insanlarda nörolojik hastalıklara neden olabildiği ve nadiren ölüme yol açabildiği bildirildi. Peki, Batı Nil Virüsü nedir? Batı Nil Virüsü (BNV) belirtileri neler?

BATI NİL VİRÜSÜ NEDİR, BELİRTİLERİ NELER?

Batı Nil Virüsü tropik ve ılıman iklimlerde bulunan bir virüstür. Sivrisinek aracılığıyla tüm memeli hayvanlara ve insanlara bulaşabilir. Hastalık, 2-8 gün süren bir yumurtlama periyodunun ardından kendini yüksek ateş, bulantı, ağrı olarak hissettirir. Bazı ağır vakalarda ise hasta yarı-koma durumuna bile girebilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.