Bugünkü
Takvim

Engel olmayın

Şahin, hem hem de rapor engeliyle mücadele etti. Küçük çocuğun ilaç almasını sağlayacak rapor, dördüncü kez iptal edildi...

Engel olmayın
Tokat Erbaa'da yaşayan Murat-Hülya Şahin çiftinin ilk çocukları , hastası olarak dünyaya geldi. 8 yıldır, bir çeşit kas hastalığı olan SMA'yla mücadele eden Turan, Spinraza adlı ilacın SMA tip 2 ve tip 3 için geri ödeme kapsamında olmayınca, tedavi olamadı. İlaç, şubat ayında ödeme kapsamına alındı. Aile de ilacı temin etmek için başvuru yaptı. Ancak 4 kez başvurulan rapor, 'Rapor numarası ve protokol numarası' bulunmadığı gerekçesiyle alınamadı. Art arda alınan ret yanıtıyla büyük üzüntü yaşayan aile, 5. başvuru için 'a gideceklerini açıkladı. 4 aydır ilacı temin etmek için uğraştıklarını söyleyen anne Şahin, "Bu ilacın 3'üncü dozunu alanlar var. Biz daha ilacı bile alamadık. Bir çözüm bulunsun" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.