Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 10.07.2019 19:35
  • Son Güncelleme: 10.07.2019 19:37

"Kısa mesafe" yüzünden yu araçtan indirmek isteyen taksici meslekten men edildi

'nda bindiği taksiden 'kısa mesafe' bahanesiyle taksici tarafından indirilmek istenen yaşanan tartışmayı cep telefonu ile görüntülemişti. Kadın yolcunun cep telefonuyla kaydettiği görüntüler sonrası yetkililer harekete geçti. Yolcusunu araçtan indirmek isteyen taksi sürücüsü meslekten men edildi.


'nda 'değişim saatim geldi' diyerek yolcusunu araçtan indirmek isteyen taksi sürücüsü meslekten men edildi.

Şişhane'den taksiye binen , Kurtuluş'a gitmek isteyince 'değişim saatim geldi' diye taksi sürücüsü tarafından araçtan indirilmek istenmişti. Kadın yolcunun cep telefonuyla kaydettiği görüntüler sonrası yetkililer harekete geçti. Trafik ekiplerince yakalanan sürücüye ceza kesildiği öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından da sürücünün belgesine el konularak meslekten men edildiği kaydedildi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ise taksinin bir süre trafiğe çıkışına engel olunacağını belirtti.

kalan karakter 1000

Mustafa Mustafa

Taksicileri Üniversite mezunu olma şartı getirilirse hem kalite artar Üniversite mezunu şöförün maaşı yüksek olmuş olur. Taksi plakası olan parayı mezara götüremeceyeceğine göre şöförün de yüksek alması iyi olur. İlkokulu Liseyi laylom bitirmiş gitsin memleketine eksin biçsin İstanbul'un göbeğinde 1 gram akıllının ne işi var? 1 gram aklıyla 1 gram iş yapması lazım. Otogara gidicem bekliyorum geçte kalmak üzereydim. Taksinin birini durdurdum otogara gidecem bağacın var mı dedim var dedi. Otogara gitmem dedi :) 10 dakika sonra ikincisini çevirdim gittim. Parayı ödeyecem ücret tarfede 18 yazıyor abi fazla yaktım 30 tl ver dedi :) 20 tl verdim hadi abi işine dedim. Arızalarla vatandaş karşı karşıya kalırsa her ortamda yanlış olur bu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.07.2019 21:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.