Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 17.06.2019 01:42
  • Son Güncelleme: 17.06.2019 18:00

orucu ne zaman tutulur? ?

Ramazan ayının hemen ardından vatandaşlar " orucu" hakkında araştırma yapmaya başladı. "Şevval ayı 6 gün orucu ne zaman tutulur?" sorusuna vatandaşlar yanıt arıyor. İşte na dair bilinmesi gerekenler...

Şevval ayı orucu ne zaman tutulur?

Vatandaşların şu sıralar merakla araştırdığı konular arasında "Şevval ayı orucu" yer alıyor. Birçok kişi merakla "Şevval ayı 6 gün orucu ne zaman tutulur" sorusu hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, 6 gün orucu ne zaman ve kaç gün tutulur? İşte merakla araştırılan o soruyla ilgili detaylar...

ŞEVVAL ORUCU NE ZAMAN TUTULUR?

Ramazan ayı ve bayramından sonra şevval ayı içinde "altı gün orucu" adıyla bilinen orucu tutmak müstehaptır. Ramazandan sonra gelen 30 günlük Şevval ayı içinde, istediğiniz zamanlarda toplam 6 gün olan Şevval ayı orucunu tutabilirsiniz. Şevvâl ayının ilk günü ramazan bayramının ilk günüdür. Ramazan Bayramı'nda oruç tutulması haramdır. Bayramın diğer günlerinde ve şevval ayında kaza veya nafile oruç tutulabilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.