Bugünkü
Takvim

14 yaşındaki doğal diş macunu üretti

’da 8’inci sınıf öğrencisi , 6 ay gece gündüz çalıştı. Tamamen doğal ürünler kullanarak florsuz, sağlıklı diş macunu üretmeyi başardı.

'Diş'ini sıktı!
14 yaşındaki çocuk, büyük bir başarıya imza attı. Doğal diş macunu üretmeyi başardı. 8'inci sınıfı öğrencisi Muhammet Akman (14), izlediği diş macunu reklamlarından etkilenerek kendi doğal diş macununu üretmeye karar verdi. Düşüncesini kimya öğretmeni Yıldız Leblebicier ile paylaştı. 6 ay literatür çalışması yaptı. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Fakültesi'ndeki hocalardan destek alan ikili, kil ve probiyotik kullanarak doğal diş macunu üretmeyi başardı. Akman, "Yaklaşık 6 aylık süreçte literatür taraması yaptık ve bu projeyi hazırladıktan sonra pilot çalışmayla bu diş macununu hazırladık" diye konuştu. Leblebicier, öğrencisinin kendisine geldiğinde vakit kaybetmeden çalışmalara başladıklarını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.