Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 31.03.2019 Gazete
ABONE OL

Kırgız , bir yıl sonra doğan oğluna Prof. Dr. ’ın ismini verdi

Kırgız , bir yıl sonra doğan oğluna Prof. Dr. ’ın ismini verdi. Chokoltaev, nüfus cüzdanının fotoğrafını da doktora gönderdi. “Doktorum, ile beni hayata bağladın” dedi...

İsim hediyesi

'ın Oş şehrinde yaşayan son dönemlerde böbrek yetmezliği nedeniyle ölmek üzere iken son şans 'ye geldi. İstinye Üniversitesi Hastanesi Bahçeşehir Hastanesi'nde Uzmanı Prof. Dr. 'a muayene oldu. Kendisine olması gerektiği bilgisi verildi. Gelişmelerin ardından Aamatbek Chokoltaev'in babası Zhunusalı Chokoltaev de 'a gelerek oğluna böbreğini vermek istediğini söyledi. Prof. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından geçen yıl 'ta gerçekleştirilen operasyonda baba Zhunusalı'den alınan böbrek oğlu Aamatbek'e nakledildi. Ölümü beklerken nakil ile bir anda sağlığına kavuşan Kırgız baba ve oğul ülkesine döndü. Hastalığı nedeni ile baba olmaktan korkan Aamatbek Chokoltaev'in bir yıl sonra nakil olduğu 24 Mart tarihinde bir oğlu dünyaya geldi. Kırgız baba oğlunun ismini böbrek naklini yapan Prof. Dr. Ayhan Dinçkan'ın ismini verdi. Kırgız doğum belgesini de doktoruna WhatsApp üzerinden resmini göndererek, "Yaşamak, baba olmak güzel şey" mesajını çekti.

ERDOĞAN ÖZTÜRK
Bu jest karşısında çok mutlu olan Prof. Dr. Ayhan Dinçkan, "Organ nakli ile sadece yaşam süresi değil, anne baba olmak gibi sosyal yaşamın tüm güzellikleri sizinle. Hayat paylaştıkça güzel" diyerek hastasına teşekkür etti.