Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 11.02.2019 19:09
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.02.2019 19:11
ABONE OL

11 Şubat Hadi ipucu sorusu: Bilgisayar veya cep telefonuyla entegre edilen ?

Hadi ipucu sorusu yayınlandı. Hadi 20.30 ipucu sorusu "En yaygın giyilebilir teknoloji ürünlerinden olup bir bilgisayar veya cep telefonuyla entegre edilen biliyor muyuz?" olarak Hadi'nin Instagram hesabından paylaşıldı. İşte merak edilen detaylar...

Hadi ipucu sorusu yayınlandı

Her gün binlerce kişi tarafından merakla beklenen Hadi ipucu sorusu yayınlandı. Hadi'nin Instagram hesabından "En yaygın giyilebilir teknoloji ürünlerinden olup bir bilgisayar veya cep telefonuyla entegre edilen biliyor muyuz?" sorunun detayı verildi. Şimdi birçok kişi 11 Şubat 20.30 Hadi ipucu sorusu ile ilgili araştırma yapıyor. İşte tüm detaylar...

HADİ İPUCU SORUSU (11 ŞUBAT 2019 20.30)

Soru: Günümüzde dünyanın teknoloji devlerinin büyük bir rekabet içinde olduğu bu ürünün temeli aslında MÖ 4000'lere kadar dayanıyor. En yaygın giyilebilir teknoloji ürünlerinden olup bir bilgisayar veya cep telefonuyla entegre edilen kol saatlerine ne ad verilir biliyor muyuz?

Cevap: Akıllı Saat

AKILLI SAAT NEDİR?

Akıllı saat için, bilgisayar sistemi ile entegre edilmiş bir kol saati diyebiliriz. Akıllı saate şu aşamada giyilebilir teknoloji ürünlerinin en iyisi olarak bakabiliriz.

AKILLI SAATİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akıllı saat, klasik bir saatten daha çok işleve sahip olacaktır. Akıllı saatin en büyük özelliği, telefon gibi görüşme imkanı sağlayacak olmasıdır.

Akıllı saate gelen mesajları göz ardı edebilir ya da kabul edebilirsiniz. Kullanıcı içeriğin tümünü görmek istediğinde, akıllı aktarım sayesinde ekranda görebilmektedir.

Akıllı saatin özelliklerinden biri de, sesli kullanım özelliğine sahip olmasıdır. Cihazda bulunan dahili hoparlör ile kullanıcı, ahizesiz konuşma yapabilmektedir. Öyle ki günlük işini yaparken diğer yandan konuşma imkanına sahip olacaktır.

Akıllı saatin içinde kamera özelliği bulunmaktadır. En güzel anlarınızda fotoğraf çekebilir ve hafızasında saklayabilirsiniz.

Akıllı saat, ses kaydetme özelliğine sahiptir.

Akıllı saat ile istediğiniz an müzik dinleyebilirsiniz.

Akıllı saatte ayrıca adım ölçer bulunmaktadır. Yürürken veya spor yaparken adımlarınızı takip edebileceksiniz.

Akıllı saat satışı akıllı saat merkezinde.