Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 09.02.2019 21:23
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.02.2019 10:19
ABONE OL

sonuçları açıklandı! çekiliş sonucu sorgulama

sonuçları için bekleyiş sona erdi. Haftada iki kere gerçekleştirilen Sayısal Loto'nun 1191. hafta çekilişinde dağıtılacak toplam ikramiye tutarı 3 milyon 717 bin 56 lira olarak açıklandı. Büyük ikramiye tutarı ise 1 milyon 412 bin 481 lira olarak belirlendi. İşte çekiliş sonuçları...

Sayısal Loto sonuçları açıklandı. Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişi için nefesler tutuldu. Büyük ikramiyeyi kazanabilme umuduyla kuponlarını satın alanlar sonuçları araştırmaya başladı. Bu çekilişte dağıtılacak toplam ikramiye tutarı 3 milyon 717 bin 56 lira, büyük ikramiye tutarı ise 1 milyon 412 bin 481 lira olarak açıklandı. Geçtiğimiz çekilişten devir bulunmuyor. Peki, bu haftaki çekilişte şanslı numaralar neler? İşte 9 şubat 2019 Sayısal Loto çekiliş sonuçları...

SAYISAL LOTO SONUÇLARI (9 ŞUBAT 2019)

9 Şubat Sayısal Loto sonucu: 3 - 13 - 32 - 44 - 46 - 49

Detaylar birazdan...

SAYISAL LOTO OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir..