Bugünkü
Takvim

kemikleri eritir

Margarin kemikleri eritir
Yaşam süresinin uzaması hastalıklara davetiye çıkartıyor. Özellikle 50'li yaşlardan sonra görülen kemik erimesi hastalığı kadınları tehdit ediyor. ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Yılmaz Sarıoğlu, kemik erimesinin her geçen gün ciddi bir sağlık sorunu haline geldiğini vurguluyor. Kemik erimesi tedavi edilmediğinde kemik dokusunda zayıflama, kırık, kamburluk ve boy kısalığına neden oluyor. Bu hastalıktan korunmada meyve sebze tüketimine dikkat çeken Dr. Sarıoğlu den uzak durulmasını öneriyor. "Unlu ve şekerli gıdalardan kaçının. Bol taze sebze ve meyve tüketin. Katkı maddesi ilave edilmiş, paketlenmiş rafine gıdalardan kaçının" uyarısında bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.