Bugünkü
Takvim

İyilik fırsatı

'da lösemi hastaları 22 yaşındaki Bahar ile 2 yaşındaki için kampanya başlatıldı... 2 'ta on binlerce kişi kızları içi umut olacak...

İyilik fırsatı
Almanya'da uygun kemik iliği aranan lösemi hastaları 22 yaşındaki Bahar ile 2 yaşındaki için, 2 'ta kampanya düzenlenecek. Aynı kadere sahip olan ve yaşama tutunabilmeleri için acil nakline ihtiyacı bulunan soyadları açıklanmayan iki hasta için, Carl-Bosch Lisesi'nde bağışçılar yerel saatle 11.00- 16.00 arasında doku tipi örneği verebilecek. Ludwigshafen'da yaşayan Bahar ile Mannheim'da yaşayan Mira için Alman Kemik İliği Bankası'nın (DKMS) düzenleyeceği kampanyaya 17-55 yaş arasında, en az 50 kilogram olan sağlıklı herkesin kök hücre vericisi olarak kayıt yaptırabileceği belirtildi. Duyurudun birkaç saat sonra 13 bin kişinin başvuru yaptığı belirtildi. Tükürük yöntemiyle alınan örneklerin bu iki hastaya uymaması durumunda veri bankalarına kayıtlı diğer hastalar için uygun olabileceği ifade edildi ve bir yaşam kurtarmak isteyen herkesin kampanyaya katılması istendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.