Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 13.10.2018 15:46
  • Son Güncelleme: 13.10.2018 15:46

çekilişi saat kaçta? 13 Ekim MPİ ?

sonuçları için geri sayım başladı. Geçtiğimiz hafta yapılan çekilişte 6 bilen çıkmayınca büyük ikramiye 1. devrini gerçekleştirmişti. Bugün yapılacak çekiliş öncesi büyük ikramiyeyi kazanabilmek için biletlerini satın alan vatandaşlar, sonuçların açıklanacağı saati iple çekmeye başladı. Peki, saat kaçta yapılacak? ? İşte 13 Ekim Sayısal Loto çekilişi ile ilgili detaylar...

Nefesler tutuldu! Büyük ikramiy için geri sayım...

çekilişi için geri sayım başladı. İdaresi Genel Müdürlüğü'nün Ankara Balgat'ta bulunan Genel Müdürlük binasında yapılan için biletlerini satın alan vatandaşlar, çekiliş saatini beklemeye başladı. Bir önceki çekilişte 6 bilen çıkmayınca 833 bin 420 lira bu çekilişe devretmişti. Peki, Sayısal Loto çekilişi saat kaçta yapılacak saat kaçta açıklanır? İşte 13 Ekim Sayısal Loto çekiliş sonuçları ile ilgili merak edilenler...

SAYISAL LOTO NE ZAMAN ÇEKİLİYOR?

Sayısal Loto çekilişi saat 21.15'te başlıyor. Milli Piyango İdaresince gerçekleştirilen Sayısal Loto oyunu, çekiliş saati itibariyle Milli Piyango'nun resmi internet sitesi üzerinden canlı yayınlanıyor. Çekiliş başladıktan sonra yaklaşık 6 dakika içerisinde açıklanıyor. Sonuçların çekiliş bilgileri ile birlikte duyurulması ise en geç 21.35'tir.

BİR ÖNCEKİ SAYISAL LOTO SONUÇLARI

Sayısal Loto'nun 10 Ekim 2018 tarihinde yapılan 1156. hafta çekilişinde şanslı numaralar 03 - 12 - 30 - 41 - 43 - 48 olarak belirlenmişti. Çekilişte 6 bilen çıkmayınca büyük ikramiye haftaya devretti. Öte yandan, 5 bilen 58 kişi 6 bin 53 lira 70'er kuruş, 4 bilen 4 bin 796 kişi 55 lira 50'er kuruş, 3 bilen 68 bin 433 kişi ise 10 lira 85'er kuruş ikramiye kazandı.

SAYISAL LOTO OYUNUNUN ÖZELLİKLERİ

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.