Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 20.09.2018 04:24
  • Son Güncelleme: 20.09.2018 04:51

Aşure günü 2018 ne zaman? 10. Muharrem ne zaman? İşte Aşure günü yapılacak ibadetler

İslam alemi tarafından Hicri Yılbaşı manasına gelen 'Muharrem ayı' bu yıl 11 Eylül Salı günü itibariyle başladı. Hicri yılbaşı olarak kabul edilen bu ay için büyük bir öneme sahiptir. Müslümanlar, Muharrem ayının 10. Günü olan 'aşure günü'nün hangi gün olduğunu merak ediyor. Hicri takvime bağlı olarak gerçekleştiği içinde bizim şu an kullandığımız takvime göre sürekli değişiyor. Peki, '10. Muharrem ne zaman?' Bu özel günde hangi ibadetler yapılmalı ve hangi dualar edilmelidir? Aşure günüyle ilgili tüm detaylar haberimizde….

Aşure günü 2018 ne zaman?

Aşure günü, Hicri takvimde 10. Muharrem'de idrak ediliyor. Yani bu sene vatandaşlarımız 20 Eylül perşembe günü itibariyle Aşure gününü kutlamış olacak. Peki Hicri yılbaşı olarak kabul edilen Muharrem ayı içerisinde olan Aşure günü ibadeti nasıl yapılmalıdır? Hz. Muhammed'in Muharrem ayına dair hadisleri nelerdir? Muharrem ayının onuncu gününde kutlanacak olan bu özel gün için kısa bir süre kaldı. Müslümanlar için anlamı büyük önem kazanan günlerin başında gelen Aşure günü oruç tutulur mu? İşte Aşure günü kılınacak namazlara ve tüm merak edilen ibadetler...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.