Bugünkü
Takvim

Doktor Airlines

Kanser hastası tedavi gördüğü ’dan memleketi Artvin’e dönerken havada fenalaştı. Uçaktaki üç doktor ve bir hemşire müdahale ederek bilincini kaybeden adamın hayatını kurtardı

Doktor Airlines
Faik Çelik kanser tedavisi gördüğü 'da 27 günlük kemoterapiden sonra önceki akşam memleketi Artvin'e dönmek için uçağına bindi. Kalkıştan yarım saat sonra 65 yaşındaki adam aniden fenalaştı. Seher Çelik, bilinç kaybı yaşayan eşinin durumunu fark edince kabin ekibinden yardım istedi. Bir tıp toplantısına gitmek için uçakta olan doktorlar Pınar Koçatakan, Cihan Döğer ve hemşire Mevlaniye Karslı Çelik'e ilk müdahaleyi yaptı.

Yolculara yerlerinden kalkmamaları uyarısını yaptıktan sonra gerekli tıbbi müdahalelerde bulunan uzmanlar, nabzı duran Çelik'in hayata tutunmasını sağladı. Uzman hekimlerin yaptığı müdahale ile yerden 10 bin metre yüksekte yeniden hayata dönen Çelik, Erzurum Havalimanı'nda bekletilen ambulansla götürüldüğü hastanede tedavi altına alındı.
, nabzınının durduğunu ve hayatını uçaktaki doktorların kurtardığını söyledi.

Doktor Pınar Koçatakan "Gerçekten çok ciddi hastalığı olan biriydi ama en azından hastaneye yetiştirebildik" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.