Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 13.09.2018 18:52
  • Son Güncelleme: 13.09.2018 18:55

Bilmemiz gereken süper gıdalar nelerdir?

Süper gıdalar (super foods) insan sağlığına son derece faydalı, en kuvvetli ve konsantre formda besin değerlerine sahip gıdalara verilen ad. Peki süper gıdalar nelerdir? Sağlık ve Beslenme Danışmanı Aslı Çakar yazdı...Süper gıdalar (super foods) insan sağlığına son derece faydalı, en kuvvetli ve konsantre formda besin değerlerine sahip gıdalara verilen addır. Süper gıdalar bizlere enerji, kuvvet ve dayanıklılık verir. Bağışıklık sistemini güçlendirici ve tüm hastalıkların baş sebebi olarak bilinen kronik enflamasyona engel olur. Vücuttan toksinlerin arınmasına yardımcı olarak ve bedeni alkalize ederek detoks görevi görür.

İşte bu mucize besinlerden bazıları:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.