Bugünkü
Takvim

ayaklandı

Figen Aşçı, kızı ’un kaval kemiğinde eksiklik olduğunu fark etti. Doktorlar, bacağın kesilmesi gerektiğini söyledi. Ancak anne yavrusunun tedaviyle de iyileşebileceğini öğrendi

Okyanus ayaklandı
Aydın'da yaşayan Figen Aşçı, 4 yıl önce ilk çocuğu Okyanus'u dünyaya getirdi. Ancak kızının kaval kemiğinde eksiklik olduğunu öğrendi. Gittiği birçok doktor, bebeğinin yürüyemeyeceğini ve bacağının kesilerek protez takılması gerektiği söyledi. Duydukları karşısında çok üzülen anne, uzun araştırmalar sonucunda hastalığın tedavisi olduğu fark etti. İnternet aracılığıyla 'da çalışan Çocuk Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Cengiz Çabukoğlu'nun bu tedaviyi gerçekleştirdiği öğrendi. Hemen tedaviye başlayan , geçirdiği ameliyatların ardından yürümeye başladı. Figen Aşçı ise benzer hastalığı yaşayan ailelere ulaştı. Onlarla yardımlaştı. Bilgiler paylaştı. Hatta ameliyat için maddi gücü yetersiz olan ailelere grup üzerinden destek bulmaya çalıştı.
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.