Bugünkü
Takvim

Mide ine ballı çare

tuzlu gıdalar, mide ine davetiye çıkarıyor. Sağlıklı beslenme riski azaltıyor. Bal, sarımsak ve kefir hücreleri koruyarak hastalığa kalkan oluyor

Mide kanserine ballı çare
Mide kanseri, dünyada en sık görülen kanser türleri arasında yer alıyor. Fitoterapi ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Canfeza Sezgin, mide kanseriyle ilgili önemli bilgiler veriyor:

AŞIRI TUZ DÜŞMAN
Koruyucu madde ve bol tuz içeren gıdalar, zamanla mide zarına zarar verip, normal hücrelerin DNA'sını bozuyor. Bu tarz beslenme kanser riskini arttırıyor. Hastalık, kanlı kusma, kilo kaybı, ağrı, hazımsızlık, halsizlik, iştah kaybı ve mide ekşimesi gibi belirtiler gösteriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.