Bugünkü
Takvim

Turizmin de merkezi

, “Çorum, dünyanın merkezi” dedi. Bu açıklamanın ardından yerli ve yabancı ler, leblebinin başkentine akın etti...

Turizmin de merkezi
Çorum'un ünü, sınırları aştı. Leblebisiyle meşhur ilimiz 2016 yılında tarafından dünyanın merkezi unvanını aldı. Hitit Medeniyeti'ne başkentlik yapan Çorum'un bu özelliği herkeste merak uyandırdı. Kente giden yerli ve yabancı sayısı arttı. Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, "Çorum, tarihi en eski olan illerimizden birisidir. İnsanların dünyanın merkezine gelmesi, kültürel zenginliği, inanç tarihi ve kültürel yapıları görmelerini istiyoruz. Herkesi dünyanın merkezi Çorum'a davet ediyoruz" açıklamasını yaptı. Çorum'un turistik bir cazibe merkezi olması internet kullanıcılarının da dikkatinden kaçmadı.

İşte bazı Twitter kullanıcılarının gülümseten mesajları:

Arkadaş tatile Çorum'a çağırdı. Bir de diyor ki "Çok şey kaybedersin gelmezsen..." Ne mesela kavrulmuş leblebi, şekerli leblebi, leblebi tozu mu?
Çorum deyince akla ne geliyor? Benim Hattuşaş ve leblebi...
Seneye tatil tercihimi Çorum'dan yana kullanacağım
Çorumluyum. Ben bile daha oraya tatile gitmedim :)
Yalnız şaka maka Çorum gerçekten güzel bir ilimizdir.
Hey gidi memleketim! Bir gün tüm dünyanın ilgisini çekeceğini biliyordum.

Çorum... Bir dünya markası!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.