Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 29.04.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.04.2015 11:38
ABONE OL

ayağınıza geldi

Belediyesi, 2 tanesi mobil olmak üzere 5 adet ''ni halkın hizmetine sunuyor.

İkram çeşmesi ayağınıza geldi
Kış aylarında çorba, yaz aylarında ise soğuk meşrubatların akacağı nden günde binlerce insan faydalanacak. Bir ikram çeşmesinde en az bin bardaklık içecek olacak. İlçenin önemli noktalarına konulacak İkram Çeşmeleri ayrıca, mimari ve görsel anlamda da kendisine hayran bıraktırıyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, belediye bahçesinde İkram Çeşmesi'nden ilk olarak personele sıcak çorba ikramında bulundu. Belediye personeli de İkram Çeşmesi'nden akan çorbanın tadına bakmış oldu.

Çeşmelerle hem yaz hem kış döneminde ilçe halkına ikramlarda bulunacağını vurgulayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "Önemsediğimiz ve halkımızın da büyük beğenisini kazanacağını düşündüğümüz, 'de ilk olan İkram çeşmeleri projesini hayata geçirmenin mutluluğu içindeyim. 2 tanesi mobil yani taşınabilir olacak, 3'ü sabit noktalarda hizmet verecek 5 adet İkram Çeşmemizi halkımızın hizmetine sunuyoruz. Hayır ve ikram kültürümüzün önemli bir parçası. İkram Çeşmelerimizle bu kültürümüzü daha geniş kitlelere taşıyacağız. Kışın sabahın erken saatlerinden itibaren çeşmeden çorbalar akacak. O soğuk havada vatandaşlarımızın içini ısıtacağız. Yazın ise çeşmeden limonata gibi soğuk meşrubatlar akacak ve yine halkımızın sıcak ortamda ferahlatacağız. İkram Çeşmelerimizin içindeki düzenekle kış ve yaz halkımıza bu ikramlarımızı sağlıklı bir ortamda sunmuş olacağız. Bir ikram çeşmemizde en az bin bardaklık içecek olacak. İlçemizin farklı noktalarına bu çeşmelerimiz yerleştirilecek. Bir tanesi ise Üniversite öğrencilerimizin ve Üniversite hastanemize gelen vatandaşların yararlanması amacıyla o bölgeye konulacak''dedi.