Bugünkü
Takvim

la şahlan!

Safranla şahlan!
Mor renkte, güzel kokulu çiçekler açan bir bitki olan safran, cinsel isteği artırıcı özelliği ile dikkat çekiyor. Şifayı doğada arayanlar, dertlerine de derman buluyor. Güzel kokulu bitkisinin tepeciklerinden elde edilen değerli baharat da sağlığa faydalarıyla öne çıkıyor. Acı tadıyla iştah açan safran, uyarıcı etkisi ile cinsel isteği de artırıyor. Çiftleri kamçılıyor. Erkeklerde iktidarsızlığa karşı etkili oluyor. Safran ayrıca vücuda dinlik verip zihin ve beden yorgunluğunu gideriyor. Sağlığa sayısız faydası olan safranın iyi geldiği diğer hastalıklardan bazıları şöyle sıralanıyor:
Sinirleri uyarıcı etkisi ile vücuda dinçlik ve kuvvet verir.
Sinir zayıflığını giderir.
Kokusu yatıştırıcı ve rahatlatıcıdır.
Ateşi düşürür ve öksürüğü keser.
Astım ve bronşitte faydalıdır.
Karaciğer hastalıklarına da iyi gelir.
Ciltteki kaşıntıları ve sivilceleri giderir.
Rahim kaslarını uyararak adet söktürücü etki gösterir. Hamileler kullanmamalıdır.
Adet sancılarını azaltır.
Diş etlerini kuvvetlendirir ve dişeti ağrılarını azaltır.
Kalp ve damar sağlığını korur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.