Bugünkü
Takvim

'den kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların, Doğu Anadolu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Siirt, Diyarbakır, Adıyaman ile Antalya ve Adana'nın doğusu, Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenirken, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

  • Yaşam
  • 09.02.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 09.02.2015 14:25
ABONE OL
Dikkat! Meteoroloji'den çok önemli uyarı
Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde görülecek yağışların; Doğu Anadolu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Siirt, Diyarbakır, Adıyaman ile Antalya ve Adana'nın doğusu, Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, Güneydoğu Anadolu ve kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Trakya ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Akdeniz ve Güney Ege Kıyıları ile Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların, Doğu Anadolu, Osmaniye, Kahramanmaraş, Siirt, Diyarbakır, Adıyaman ile Antalya ve Adana'nın doğusu, Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğine işaret ederken olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI
Meteoroloji, rüzgarın, Akdeniz ve Güney Ege Kıyıları ile Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğini vurguladı ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Pazartesi) kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, genellikle yağmur ve sağanak, kuzey ve iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında batı ve güneybatı, Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, Kuzey Ege'de zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Adana'nın doğusu, Hatay'ın kıyı kesimi ile Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, Isparta ve Burdur çevreleri ile Toroslar mevkiinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak, bölgenin kıyı kesiminde ise yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, kuzeyi ile zamanla bölge genelinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağmurlu, kıyı kesimlerinin yağmur, iç kesimleri ile zamanla bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve genellikle yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya, Elazığ ve Şırnak çevrelerinde yağmur, diğer kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere, bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Adıyaman, Siirt ve Diyarbakır çevrelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı.(5)

ANKARA: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı. (5)

İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(10)

ADANA: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(15)

ANTALYA: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.(14)

KONYA: Çok bulutlu karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı.(7)

TRABZON: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu.(9)

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.(0)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, kuzeyi ile akşam saatlerinde il genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(10)

GAZİANTEP: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(10)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.