Bugünkü
Takvim

?

Hava sıcaklığı, yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak.

  • Yaşam
  • 17.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.05.2013 09:34
ABONE OL
Havalar nasıl olacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun doğusundaki yağışlara ilave olarak, sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Eskişehir, Afyonkarahisar, Burdur ve Denizli çevrelerinde öğle saatlerinden itibaren İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Ankara, Çankırı, Sinop, Isparta, Batman, Siirt ve Konya'nın kuzey kesimlerinde, gece saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Yozgat ve Samsun'un iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Sivas çevrelerinde yer yer sis görülecek.

Hava sıcaklığının, yurt genelinde 3 ila 5 derece artması beklenirken, rüzgar ise Türkiye genelinde güney ve güneybatı, zamanla güneydoğu kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı. (26)

ANKARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (24)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu. (28)

ADANA: Parçalı, zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu. (28)

ANTALYA: Parçalı, zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu. (24)

SAMSUN: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (24)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu. (17)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu. (25)
BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu ile öğle saatlerinden sonra Bilecik ve Bursa çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Burdur ve Isparta çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Eskişehir ile öğle saatlerinden itibaren Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Konya'nın kuzey kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren Çankırı, Yozgat ve Kayserinin kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri ile Sinop çevreleri, bu gece saatlerinden itibaren doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ:
Parçalı, doğu kesimleri ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz Bölümü'nün iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Batısı az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.