Bugünkü
Takvim

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre bu illerde kuvvetli yağışlar görülecek...

  • Yaşam
  • 12.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.05.2013 14:56
ABONE OL
Havalar nasıl olacak?
Yurdun büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar öğle saatlerinde Tokat, Ordu'nun iç kesimleri, Sivas'ın kuzeyi, Antalya'nın doğu ilçeleri, Hatay'ın kıyı kesimleri Adana, Osmaniye, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; sabah saatlerinde Çorum ve Amasya, öğle saatlerinde Tokat, Ordu'nun iç kesimleri, Sivas'ın kuzeyi, Antalya'nın doğu ilçeleri, Hatay'ın kıyı kesimleri Adana, Osmaniye, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklık mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde yer yer altında seyredecek. Rüzgar ise güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusu ile güney kesimlerde yağış anında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ
Sabah saatlerinde Çorum ve Amasya, öğle saatlerinde Tokat, Ordu'nun iç kesimleri, Sivas'ın kuzeyi, Antalya'nın doğu ilçeleri, Hatay'ın kıyı kesimleri, Adana, Osmaniye, Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı bulutlu. (21)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (19)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (25)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, öğle saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacak. (22)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (18)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu. (18)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (16)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Balıkesir'in doğusu, Bursa ve Bilecik çevreleri ile Sakarya'nın güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile gece saatlerinde İzmir ve Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar; öğle saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri, Adana, Osmaniye ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Sivas'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile Sinop çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar, sabah saatlerinde Çorum ve Amasya, öğle saatlerinde Ordu'nun iç kesimleri ile Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.