Bugünkü
Takvim

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, sıcaklığın ülkemizin güneybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

  • Yaşam
  • 09.05.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 09.05.2013 09:17
ABONE OL
Havalar nasıl olacak?
Yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale, Balıkesir, Kahramanmaraş, Osmaniye, Sivas ve Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Aydın, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Balıkesir'in güney ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarında yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları ile yağış alan yerlerde, yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların; öğleden sonra İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Aydın, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri ile Balıkesir'in güney ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım, yerel dolu yağışı vb. ) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bazı illerde beklenen yla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az Parçalı zamanla çok bulutlu 27
İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 22
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra iç ve batı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Samsun: Parçalı bulutlu 21
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri, öğleden sonra il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor 26kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.