Bugünkü
Takvim

Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimleri ile Doğu bölgelerde görülecek yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Denizli, Uşak, Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  • Yaşam
  • 18.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.05.2012 09:45
ABONE OL
Meteoroloji uyardı!
HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara'nın kuzeyi ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın güneybatı kesimler ile Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/s) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Denizli, Uşak, Antalya ve Burdur çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, ani su baskını, lokal dolu yağışı, vb)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması beklenmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, batısı ile İstanbul, Bursa ve Yalova çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla batısının çok bulutlu, Antalya, Burdur, Isparta ve K.Maraş çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Burdur çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara ve Eskişehir çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bolu ve Düzce çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU
: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Malatya çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.