Bugünkü
Takvim

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

  • Yaşam
  • 14.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.05.2012 09:46
ABONE OL
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; sabah saatlerinde Konya, Aksaray ve Ankara'nın güney kesimlerinde, öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Isparta, Burdur, Adana, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Konya, Aksaray ve Ankara'nın güney kesimlerinde, öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Isparta, Burdur, Adana, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtına) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Hakkari ve Şırnak ile öğle saatlerinde Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde düşme, Hava kalitesinde azalma) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir ve Bursa, öğle saatlerinde Sakarya ve Bilecik çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, iç ve doğu kesimleri ile öğle saatlerinde bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Isparta ve Burdur ile Adana'nın iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Konya, Aksaray ve Ankara'nın güney ilçelerinde, öğle saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
: Parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu çevreleri ile öğle saatlerinde bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hakkari ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı görülmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Öğle saatlerinde Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde toz taşınımı görülmesi bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.