Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 13.08.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.08.2010 19:39
ABONE OL

20 yıldır siz yaşıyorlar

20 yıldır elektriksiz yaşıyorlar
'nın ilçesinde birlikte yaşayan Alaettin ve Mehmet Sevinç kardeşler, evlerinin tapusu olmadığı için 20 yıldır bağlatamadıkları evde mahrumiyet içinde bir yaşam sürüyor.

Barış Mahallesi 964 Sokakta kendi yaptıkları ''gecekondu''da yaşayan Alaettin (70) ve Mehmet (66) kardeşler, 20 yıldır evlerine elektrik bağlatmak için çabalıyor.

Kardeşlerden Alaettin Sevinç, eskiden başka bir aile ile birlikte bitişik nizam halindeki iki ayrı konuttan oluşan bir evde eşiyle yaşadığını, ancak o evin mahallede yapılan Fatih İlköğretim Okulu'nun bahçesinde kalması üzerine boşaltıldığını, yeni bir ev yaparak burada yaşamaya başladıklarını söyledi.

Kardeşiyle birlikte yaşadığı bu evde, ilk yıllarda elektriğin bulunduğunu, ancak 20 yıl önce bitişik konuttaki diğer ailenin evden taşınırken ortak kullandıkları elektrik aboneliğini kapattırmasıyla elektriksiz günlerin başladığını dile getiren Sevinç, şunları söyledi:

''O gün bugündür evin tapusu olmadığı için eve elektrik bağlamıyor. Ben elektriği ücretsiz olarak istemiyorum, kullandığımın parasını ödeyeceğim. Eşim 13 yıl önce evde elektrik yok diye evi terk etti, şimdi kardeşimle yaşıyorum.''

Sevinç, gazete okumayı ve haberleri takip etmeyi çok sevdiğini ifade ederek, ''Evde geceleri mumla yaşamımızı sürdürüyoruz. Bir de pilli radyomdan haberleri dinliyorum. 3 güne bir pil değiştiriyorum'' dedi.