Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli neden istifa etti!

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli neden istifa etti!
16.01.2020 22:20

Son dakika haberi... 1.5 yıl önce Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç tarafından göreve getirilen Fransız Sportif Direktör Damien Comolli istifa etti. Comolli'nin istifası, Fenerbahçe'nin resmi kanallarından duyuruldu. Peki, Damien Comolli neden istifa etti? Comolli'nin istifa etmesindeki nedenler neler? Ayrıntılar A Spor muhabiri Göktuğhan Argın anlattı. İşte Damien Comolli'nin istifasının ayrıntıları...


Fenerbahçe'de son günlerde tartışma konusu olan Sportif Direktör Damien Comolli, görevinden istifa etti. İstifa kararı, kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile duyuruldu.

Sarı-lacivertlilerin internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

12 Haziran 2018 tarihinde kulübümüzde Sportif Direktör olarak göreve başlayan Sayın Damien Comolli bugün itibariyle görevinden istifa etmiştir. Görev aldığı dönem boyunca özverili çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyor, gelecek kariyerinde başarılar diliyoruz.

BİR SÜREDİR KRİZ YAŞANIYORDU

Fenerbahçe'de bir süredir Comolli krizi yaşanıyordu. Basına sızan bilgilere göre kulüp yönetiminin yapılan transferlerden memnun olmadığı belirtiliyordu. Kulüp başkanı Ali Koç ise geçtiğimiz günlerde takımın Antalya kampında yaptığı açıklamada Fransız sportif direktörle konuşacaklarını dile getirmişti. Comolli son olarak Twitter hesabı açarak Simon Falette transferini kendisinin değil başkanın yaptığını duyurmuştu. Bu hareketin ise Fransız direktörün sonunu getirdiği iddia edilmişti.

NELER YAŞANMIŞTI

Fenerbahçe, Eintracht Frankfurt'tan Simon Falette'i kadrosuna katmıştı. Bu transferin ardından bir takım tartışmalar yaşanmaya başladı.

Falette transferinde Damien Comolli'nin yabancı bir ajansla çıkar ilişkisi kurduğu iddia edilmiş, Fransız futbol adamı da bu tartışmalara son koymak adına Twitter hesabı açıp transferin detaylarını kendi penceresinden aktarmıştı.

Comolli bu transferin Başkan Ali Koç tarafından gerçekleştirildiğini ve bahsedilen yabancı ajansla sadece Tolga Ciğerci ve Luiz Gustavo transferinde görüştüğünü belirtmişti.

Damien'in yaptığı bu açıklamaların ardından Ali Koç, davranışı doğru bulmadığını ve kendisiyle konuşacaklarını dile getirmişti.

Yaşanan bu sürecin ardından sportif direktör Comolli görevinden resmen istifa etti.

600 MİLYONLUK HARCAMA YAPTI

Fransız futbol adamı, sarı-Lacivertli takıma geldiği günden beri 600 milyon liralık harcama yaptı. Fenerbahçe Comolli'nin yapmış olduğu bu transferlerin çoğundan verim alınamadı.

ALİ KOÇ'TAN COMOLLI AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Düzenlediği basın toplantısında Damien Comolli konusuna açıklık getiren Ali Koç, ayrılık olmadığını ve Comolli'nin görevine devam edeceğini belirtmişti.

Ali Koç, "Comolli ile devam ediyoruz. Bana sorarsanız, yaptığı açıklama özünde yanlış bir açıklama. Sosyal medyada çok yüklenildi. Benim yapacağım bir açıklama ile onun endişeleri giderilebilirdi. Bu kadar Twitter hesabı açmamışsın, transfer yaptık, şimdi mi açtın?" sözlerini kullandı.

Ersun Yanal hakkında da konuşan Ali Koç, "Hocamız iyi bir insan, duygusal bir insan. İstifa edeceği çok konuşuldu, öyle bir şey yoktu. Başka kulübün hocası istifa ediyor, 3. gün haber oluyor." demişti.

TERCÜMAN DENİZ SARITAÇ'TAN PAYLAŞIM GELDİ

Fenerbahçe'de tercümanlık görevine son verilen Deniz Sarıtaç'tan paylaşım geldi. Sarıtaç sosyal medya paylaşımında, "Çalıştığın ülkeyi küçümse, sürekli insanlara iftiralar at, arkadan konuş, kuyu kaz. Üç kuruş maaşla çalışan insanları bile paranoyalarınla kovdur. Kendi eksikliğin anlaşılmasın diye iş bilen herkesle çatış. Bir gün sana da gelecekti sıra. Güle güle..." ifadelerini kullandı.

COMOLLI DÖNEMİNDE YAPILAN TRANSFERLER

Slimani
Ayew
Benzia
Harun
Sadık
Serdar
Tolgay
Mevlüt
Kruse
Emre
Vedat
Allahyar
Altay
Zanka
Rami
Gustavo
Rodrigues
Zajc
Deniz
Ferdi
Reyes
Frey
Tolga
Berke
Moses
Barış
Jailson
Kruse

Not: Comolli, Falette için ben yapmadım Başkan Ali Koç istedi demişti.