Ertuğrul Bey Kayı Obası'na geliyor! Kuruluş Osman 28. bölüm

Ertuğrul Bey Kayı Obası'na geliyor! Kuruluş Osman 28. bölüm
08.10.2020 11:44

ATV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman bu akşam saat 20.00'de yeni sezonuyla izleyici karşısına çıktı. Yeni bölümde Ertuğrul Bey Kayı Obası'na obasına geliyor. Kuruluş Osman dizisinin 28. bölüm özel videoları için www.takvim.com.tr/video adresini ziyaret edebilirsiniz.


KURULUŞ OSMAN 28. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

"Türk ordusu nizam kurar!"

Kulucahisar Kalesi fethiyle, Konstantiniye'nin ve imparatorun öfkesini üzerine çeken Osman Bey, uç bölgesinde huzuru tesis etmiştir.

AYA NİKOLA GELİYOR

Osman Bey'e karşı harekete geçen ve en deneyimli kumandanlarından Aya Nikola'yı bölgeye gönderme kararı alan Bizans İmparatoru, başarılarıyla tüm obalara umut olan bu Türk beyini saf dışı bırakmaya kararlıdır.

KAYI OBASI'NA HAİN SALDIRI

Kayı Obası'nın yazı geçirdiği yaylaya yapılan sürpriz baskın Bizans'ın emellerini açık ederken, bu alçaklığın hesabını sormaya kararlı olan Osman Bey; Aksakallılar'dan aldığı görevle Alplerini bir araya toplar.

ERTUĞRUL BEY GERİ DÖNÜYOR

Ertuğrul Bey'in dönüşü ise yaralarını sarmaya çalışan Kayı Obası'nda coşkuyla karşılanır. Osman Bey ve Alpleri Bizans ordusunu bertaraf edebilecek mi? Osman Bey, Aksakallılar'dan nasıl bir vazife alacak? Ertuğrul Bey'in dönüşüyle Kayı Obası'ndaki dengeler nasıl değişecek? Aya Nikola, uç bölgesinde Bizans hakimiyetini yeniden tesis etmek için neler yapacak? Bala Hatun, Kayılar'a yapılan baskından kurtulabilecek mi?