CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan'dan 'Kürdistan' itirafı

CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan'dan 'Kürdistan' itirafı
08.03.2019 22:21

Her defasında terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile yaptıkları kirli ittifakı inkar eden CHP, bu kez fena yakalandı. CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin çok büyük bir skandala imza attı. Cuma günü yaptıkları miting esnasında Cuma selası okunmasıyla konuşmasını sonlandıran Ensar Aytekin, mikrofonu açık unuttu. Seladan rahatsız olan partili imama ağza alınmayacak laflar etti. Bir süre sonra mikrofonun açık olduğunu fark eden bir partili kapatmayı denese de başarılı olamadı. Bir diğer skandalın sahibi ise, Selman Hasan Arslan... CHP'li aday, yanına gelen bir iş adamıyla sohbet etmeye başladı. Skandal diyalogda ele alınanlar ise 'Kürdistan'dı. Sözde iş adamı, "Bizim oy Kürdistan'a" ifadesini kullandı. Selman Hasan Arslan ise, "Bize verecek demektir." diyerek HDPKK ile yaptıkları ittifakı bir kez daha kanıtladı.


Böyle bir skandala Kılıçdaroğlu da 2014 yılında imza atmıştı. Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. Basın açıklamasından sonra mikrofonun açık olduğunu unutan Kılıçdaroğlu yanında oturan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'e dönerek, "Biz konuştuk ama televizyonlar ne kadarını verecek onu bilmiyorum. Halk Tv vermiştir" dedi. Bu sözler üzerine Tekin, "Vermişlerdir" ifadesini kullanmıştı.

SÖYLEMLERİ BİR
Kirli İttifakın terör sözcüsü HDPKK Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yaptığı son açıklamayla da skandala imza atmıştı. Temelli, 31 Mart Yerel Seçimleri için "Kürdistan'da kazanacağız, Batı'da AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz!" demişti.

CHP'NİN KOL KOLA OLDUĞU HDPKK MİTİNGİNDE SKANDAL
CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti'nin 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi kol kola yürüdüğü HDP yine nefret kustu! Zillet İttifakı'nın üyesi HDP mitinginde eşbaşkan Sezai Temelli "Bozkurt işareti yapanlar bizim kardeşimiz değil" diyerek milliyetçi vatandaşlarımızı hedef aldı. CHP, İYİ Parti ve Saadet'in ortağı HDP'nin mitinginde ayrıca Kürdistan ve terör örgütü elebaşı Apo sloganları atılması dikkatlerden kaçmadı...