Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 21.10.2019 18:29
  • Son Güncelleme: 21.10.2019 18:41

, özelliğini devreye sokuyor! Neden gece moduna geçiş yapılıyor? Facebook'un yeni arayüzü e sızdı

Sosyal medya devi , yakın gelecekte özelliğini devreye sokuyor. konuyla ilgili bir açıklama gelmemiş olsa da, platformun yeni arayüzü e sızdı. Görsellere bakıldığında Facebook'ın Twitter'a fazlasıyla benzediği dikkatlerden kaçmıyor. Peki yeni arayüz nasıl görünüyor? İşte Facebook'un bir süredir üzerinde çalıştığı yeni yüzü...

Facebook kararıyor! Yeni görüntüsü internete sızdı

iOS 13 ile birlikte iPhone'lara desteği gelse de, uygulamaların da ayrıca bu modu desteklemesi gerekiyor. Son olarak 'un da bu moda geçiş yapacağı ortaya çıktı. Ancak ilk etapta bu mod yüklü cihazlara sunulacak. konuyla ilgili bir açıklama gelmemiş olsa da, platformun yeni arayüzü e sızdı. Görsellere bakıldığında Facebook'ın Twitter'a fazlasıyla benzediği dikkatlerden kaçmıyor.

NEDEN GECE MODUNA GEÇİŞ YAPILIYOR?
OLED ekranlı telefonlarda daha düşük pil tüketimi sunan bu mod ayrıca kullanıcıların göz sağlığını da koruyor. Bu nedenle son zamanlarda uygulamaların bu trende uyduğu ve gece moduna geçiş yaptığı görülüyor. Ancak Facebook'un getirdiği tek yenilik bu olmayacak.


YARIN SABAHTAN İTİBAREN AKTİFLEŞECEK
İnternet sitesi üzerinde yapılan yeniliklerle birlikte artık ana sayfaya daha düzenli bir yapı hakim. Aynı zamanda ana sayfada artık daha az simge yer alıyor. Sol tarafta önemli uygulamalar ve olaylar listeleniyor. Şirketin yeni özelliği yarın sabah aktif hale getireceği söyleniyor.

İLERLEYEN DÖNEMLERDE...
Bu özelliğin kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ancak Facebook gibi geniş kapsamlı bir uygulama için bu işlemlerin tamamlanması biraz zaman alacağa benziyor. Buna rağmen Facebook'un bu özellik üzerinde çalıştığı artık kesin ve ilerleyen dönemlerde mutlaka kullanıcıların hizmetine sunulacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.