Bugünkü
Takvim

France Telecom'da bir intihar daha

Şirketteki yeniden yapılandırma operasyonları sonrası 19 ayda intihar edenlerin sayısı 25'e çıktı

  • Teknoloji
  • 17.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2009 15:32
ABONE OL
Fransa'da Telecom şirketinde bir çalışanın daha intihar ettiği açıklandı. Son intiharla birlikte, son 19 ayda intihar edenlerin sayısı 25'e çıktı.

Ülkenin kuzeybatısındaki Bretagne bölgesinde bulunan Lannion kasabasındaki şirkette mühendis olarak çalışan ve hastalık izninde olan 48 yaşındaki bir kişinin, evinde kendini asarak yaşamına son verdiği bildirildi.

Habertürk'ün haberine göre, Marsilya'da önceki gün 58 yaşındaki bir çalışanın intihar girişimi, son anda itfaiyecilerin müdahalesiyle önlenmişti.

Şirketteki intiharlarla birlikte kamuoyunda artan eleştiriler üzerine Genel Müdür Yardımcısı Louis-Pierre Wenes önceki hafta görevinden alınmıştı.

Şirketteki intiharlar, Fransa'da geniş yankı uyandırırken, işçi sendikaları çalışanların haklarının korunması için hükümetin devreye girmesini istemişti.

Sendika, şirketteki yeniden yapılandırma operasyonlarıyla çalışanların işlerini ve statülerini kaybetme tehdidi altında büyük stres içinde çalışmasından yakınıyor.

Şirkette 100 bine yakın kişi çalışıyor.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.